Zwierzęta domowe mogą być źródłem stresu

Kategorie: 

Uważa się, że obecność zwierząt uspokaja osoby, ale w niektórych przypadkach psy i koty, mogą stać się przyczyną stresu. Brytyjscy naukowcy odkryli, że zwierzęta nie dają swoim właścicielom możliwości spokojnego snu, pisze MedikForum.

 

 Badania wykazały, że na tysiąc właścicieli zwierząt domowych 54 % ludzi traci średnio półtorej godziny snu, ze względu na fakt, że ich śladem podążają ich pupile. 28 % osób skarżyło się, że koty i psy wybudzają ich ze snu, używając pazurów lub przytulając się intensywnie mocno. Aż 3 % właścicieli mówiło, że są wytrącani ze snu nad ranem przez … ukąszenie, bądź ugryzienie.

 Jednak najczęstszym powodem przebudzenia o poranku jest uciążliwe szczekanie lub miauczenie. Z problemem tym mierzy się grupa 47 % respondentów. 22 % budzi się w nocy, ponieważ psy lub koty wskakują do łóżka. Częste budzenie negatywnie wpływa na jakość snu.

 Wielu posiadaczy zwierząt domowych denerwuje się, kiedy biegają one po domu nad ranem lub siadają na głowie śpiącego człowieka. Dla 34 % ludzi, biorących udział w badaniu, koty i psy są źródłem stresu.

 „Kocham mojego kota Borysa. Jest bardzo silny, ale on zawsze budzi mnie w nocy” - powiedziała Aleksandra Bleyklok młoda mieszkanka Leeds, pracująca w księgowości. „Bardzo często po takiej nocy, czuję się zmęczona i senna przez cały dzień. Koty nie śpią w nocy. Marzą im się spacery, a ludzie śpią. U nich wszystko odbywa się odwrotnie i nic nie można z tym zrobić”.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image