Zmarł ostatni samiec północnego nosorożca białego

Kategorie: 

W Stanach Zjednoczonych zmarł samiec północnego nosorożca białego o imieniu Angalifu. Na świecie jest tylko pięć przedstawicieli tego podgatunku, ale wszystkie z nich są samicami – pisze Los Angeles Times.

 

 Wiadomości o śmierci zwierzęcia pojawiły się również w Twitterze  na profilu Zoo w San Diego w Kalifornii, gdzie nosorożec, przywieziony z Sudanu, mieszkał od końca 1980 roku. Angalifu miał 44 lata. Zmarł z przyczyn naturalnych.

 Zoolodzy próbowali kontynuować ród rzadkiego zwierzęcia, umieszczając  obok niego samicę Nola. Jednak w niewoli, para nie wydała potomstwa.

 Pracownicy Instytutu San Diego prowadzili badania i posiadają nasienie martwego nosorożca. Mają nadzieję, że użyją go do zapłodnienia innych samic tego podgatunku, z których trzy znajdują się w Kenii, a jedna w czeskim zoo.

 W 1960 roku populacja tego nosorożca liczyła 2250 sztuk. Do jego wyginięcia najbardziej przyczynili się kłusownicy. Wiele kultur uważa, że róg zwierzęcia ma właściwości lecznicze i dlatego jest drogo wyceniany na czarnym rynku.

 Północny biały nosorożec jest nieco większy od swojego południowego pobratymca i jest drugim, po słoniu, największym zwierzęciem lądowym.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image