Zaniedbany pies z dwoma nosami w końcu znalazł dom

Często wady wrodzone u zwierząt są powodem wyrzucania ich na ulicę lub w najlepszym wypadku - trafiają do schroniska dla zwierząt. Jednak pies z dwoma nosami nie tylko znalazł dom, ale także zyskał sympatię Internautów na całym świecie, pisze Mirror.

 

 Owczarek belgijski urodził się z rzadką wadą – u szczeniaka stwierdzono rozszczep nosa. Pierwotni właściciele szybko pozbyli się czworonoga. Przez cztery miesiące pies o imieniu Snuffls tułał się po różnych miejscach aż trafił do schroniska.

 

 Snuffls urodził się i mieszka w szkockim Glasgow. Smutna historia zdeformowanego psa poruszyła wielu ludzi. Wspólnie postanowili znaleźć mu dom. Odzew społeczny mile zaskoczył pracowników schroniska.  

 

 „Gdy tylko zaczęliśmy kampanię, otrzymaliśmy ponad 40 maili. Ludzie dzwonili i ta liczba ciągle rosła” – powiedziała Pamela Jackson, dyrektorka schroniska. „Kontaktowali się z nami ludzie z całego świata: z USA, Wielkiej Brytanii i innych krajów, a nawet z RPA. Nie spieszyliśmy się jednak z wyborem, bo chcieliśmy psu znaleźć, jak najlepszy dom”.

 

 


Ostatecznie pies pozostanie w Szkocji.„Nowy właściciel ma trochę ziemi za domem. To idealne miejsce do zabawy dla Snufflsa. Nowa właścicielka powiedziała nam, że całe życie szukała właśnie takiego psa”.

 

 


 

Brak oceny