Zabijanie ptaków wędrownych szerzy się w Vasai

Kategorie: 

Kilku ornitologów, członków Przyrody i Środowiska Towarzystwa Thane (NEST), którzy penetrowali obszar w okolicach Rajavali Tivri w Vasai (Indie) w celu obejrzenia i policzenia ptaków migrujących, biją na alarm. W Vasai na dużą skalę szerzy się kłusownictwo. Mieszkańcy dla pozyskania mięsa i dla rozrywki wybijają całe stada bocianów białoszyich (Ciconia episcopus).

 
 
 
 
 
Obserwatorzy byli w szoku, widząc to, co dzieje się w Vasai. Nielegalny proceder kwitnie w najlepsze na dużą skalę, donosi DNA India.
 
 
 
„Szliśmy, gdy ujrzeliśmy dwóch mężczyzn, niosących ptaki. Powiedzieli nam, że bociany zostały porażone prądem, ale to nie mogła być prawda, bo one jeszcze żyły. Próbowaliśmy dać im trochę wody, aby je ratować. Potem ci ludzie zabrali je do swojej wsi” – opowiada jeden z członków grupy badawczej. „Postanowiliśmy się z nimi nie kłócić, aby nie denerwować miejscowych”.
 
 
 
Z zabitych bocianów zrywano pióra i szykowano je do gotowania.
 
 
 
„Planujemy poinformować urzędników leśnych. Myślimy też o przeprowadzeniu akcji edukacyjnej w okolicznych wsiach, aby tworzyć świadomość o potrzebie ochrony tych ptaków zamiast polowania dla pozyskania jedzenia”.
 
 
 
Miejscowi więcej zyskają i zarobią na ochronie środowiska, kładąc nacisk na rozwój turystyki ekologicznej. Bociany widywane są najczęściej w parach na polach ryżowych. Ponoć więcej można spotkać ich na nieużytkach, które nie są już wykorzystywane przez farmerów. Ornitolodzy zrobią wszystko, aby powstrzymać ten barbarzyński proceder na wschodzie Indii. Na razie jednak kłusownictwo stanowi wielki problem.
 
 
 
„Siedliska kilku ptaków zostały poważnie narażone na zniszczenie. Egzystencja innych zakłócona jest z powodu polowań w celu pozyskania mięsa, co tylko potęguje nieszczęście tych stworzeń. To nie jest tak, że ci ludzie polują, bo nie mają, co jeść. Oni to robią dla sportu i są z tego dumni. Kłusownictwo może być powstrzymane tylko poprzez interwencję wspólnoty i akcje propagowane w Internecie”.
 
 
 
Bocian Białoszyi (Ciconia episcopus) to duży ptak o czarnym upierzeniu i białej szyi oraz „czapki” na czubku głowy. Ponadto ptaki te mają długie czerwone nogi i ciężki, czerniawy dziób.
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image