Wirus choroby Newcastle wykryto u gołębi w Ugliczu i Vladimirie

Kategorie: 

Choroba Newcastle rozsiana jest po całym świecie. Określana jest, jako wysoce zaraźliwa wirusowa choroba ptaków w każdym wieku. Zakażenie może być przenoszone na ludzi, donosi RIA Novosti.

 

 Dzisiaj podano, że próbki wirusa pomoru drobiu wykryto w materiale biologicznym, pobranym od chorych i martwych gołębi w Ugliczu (w rejonie Jarosławia) i Vladimirze.


Molekularne badania genetyczne wykazały, że wirus należy do genotypu VI. Wykrywano go w poprzednich latach wśród populacji gołębi w różnych regionach Rosji i w krajach sąsiadujących z Rosją. Wirus jest niebezpieczny także dla innych gatunków ptaków.

Służby weterynaryjne, a także naukowcy, ostrzegają, że trzeba zrobić wszystko, aby ograniczyć kontakt dzikiego ptactwa i drobiu na fermach. Należy surowo przestrzegać wszystkich przepisów sanitarnych dotyczących utrzymania i hodowli.

W sierpniu pojawiły się informacje, że choruje i zdycha wiele gołębi na ulicach Moskwy. Przyczyną była właśnie choroba tzw. pomór drobiu i mikroorganizmy psittacosis. Zdaniem ekspertów gołębie są bardzo wrażliwe na ciepło, a wysoka temperatura może być u nich przyczyną różnych infekcji. Ogniska choroby w Moskwie udało się opanować. Opracowano specjalne szczepionki dla gołębi, które obecnie są w fazie testów.

Źródło: http://ria.ru/eco/20130919/964274951.html


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image