Wietnamczycy próbowali sprzedać mięso z ulubionych zwierząt Putina

Kategorie: 

Na południowy – wschód od Moskwy aresztowano przemytników, którzy próbowali sprzedać głowę tygrysa, mięso tego egzotycznego drapieżnika, a także kły i pazury. Najbardziej niesamowitym znaleziskiem okazało się jednak coś, co przypominało ludzką rękę.

 

 
Jak się okazało, policja znalazła jakiś czas temu w Internecie ogłoszenie dot. sprzedaży tygrysa amurskiego (głównym obrońcom tych rzadkich zwierząt w Rosji, jak wiadomo, jest Władimir Putin). Funkcjonariusze, udając klientów, umówili się na spotkanie ze sprzedawcami na tzw. Lubelskim Rynku. Kiedy okazało się, że handlowcy przynieśli na spotkanie zakazane towary, zostali zatrzymani.

 
Przestępcy to dwaj Wietnamczycy, którzy posiadali obdartą ze skóry głowę tygrysa, a także kły i kości. Przedmioty te są bardzo drogie, ponieważ używane są do produkcji biżuterii i zegarków. Koszt jednego zęba tygrysa, według ekspertów, osiąga na czarnym rynku cenę 0,5 mln rubli.

 
Ustalono, iż Wietnamczycy handlują także małpim i psim mięsem. Najbardziej niesamowitym znaleziskiem okazało się jednak coś, co przypominało ludzką rękę. Azjatyccy przedsiębiorcy zorganizowali magazyn w wynajętym mieszkaniu. Policjanci znaleźli tam głowę amurskiego tygrysa, 59 martwych psów i 15 kg mięsa różnych gatunków zwierząt, wymienionych w Czerwonej Księdze.

 
Odbiorcami tych rarytasów były głównie drogie chińskie i wietnamskie restauracje. Potrawy z tygrysa są bardzo cenione przez smakoszy, którzy są w stanie za nie słono płacić. W wyniku dochodzenia ustalono, że tajemnicza ręka, przypominająca fragment ludzkiej kończyny, należała do małpy…

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image