Weterynarze starają się uratować psa, cierpiącego na alergię na ludzi

Kategorie: 

Czarny labrador Adam jest wyjątkowym psem. Cierpi na bodaj jedna z najdziwniejszych chorób, która trapi zwierzęta - alergia na ludzi.

 

 

 Od kilka miesięcy pies cierpi z powodu utraty włosów i zapalenia skóry. Weterynarze nie umieli wystawić właściwej diagnozy. Czworonóg tracił sierść, a na jego skórze przybywało wrzodów i ran, które ten rozdrapywał.

 

 Robin Herman, która znalazła Adama, postanowiła uratować go za wszelką cenę. Próbowano różnych metod leczenia, ale żadna nie przynosiła pożądanych efektów. Weterynarze nie umieli pomóc.

 „Karmiliśmy go najlepszym jedzeniem. Eliminowaliśmy wszelkie pchły. Szukaliśmy specjalnych rozwiązań, ale problemy skórne nie ustępowały. Nikt nie mógł zrozumieć, co się dzieje. Wreszcie pobrano krew zwierzęcia do badań i wówczas wyszła na jaw szokująca prawda – Adam jest uczulony na ludzi. Kiedy weterynarz powiedział mi o tym, nie uwierzyłam” – powiedział Robin.

 Wykazano, iż Adam jest uczulony na alergeny człowieka - drobne cząstki, które stale występują w ludzkiej skórze, a szczególnie w skórze głowy. Sprawa była tak poważna, że u psa utrzymywał się stan zapalny. Swędzenie było tak silne, że weterynarze umieścili na szyi zwierzęcia stożek, który uniemożliwił kąsanie ciała.

 Robin nie dała za wygraną i znalazła weterynarza, który leczy takie przypadłości, aby złagodzić cierpienie zwierzęcia. Użyto immunoterapii tj. odczulania, aby układ odpornościowy psa tolerował alergeny.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image