Wędkarz z Florydy rzucił nowe wyzwanie badaczom, wyławiając na wędkę ogromnego skorupiaka

Wędkarz z Florydy przeżył szok. Na haczyk, zamiast ryby, zaczepił się półmetrowy potwór.

 

 

 Steve Bargeron wędkował na molo w Fort Pierce, kiedy wyciągnął z wody dziwną istotę. Mężczyzna opisał ją, jako „gigantyczne stworzenie morza, o długości około 50 centymetrów."

 

 


Przedstawiciele Komisji Ochrony Ryb i Przyrody na Florydzie są również zaskoczeni i nie potrafią powiedzieć dokładnie, co to za gatunek. Być może jest to krewetka modliszkowa? W przeszłości wyławiano podobne, ale ich długość nie przekraczała 30 centymetrów.

 W ogóle nie wiele o nich wiadomo. Stworzenia te żyją w szczelinach lub norach na rafie, które same budują i słyną ze swoich dużych oczu, umożliwiających im prawdopodobnie niesamowicie kompleksową wizję.

 

 


Inną charakterystyczną cechą tych krewetek są potężne pazury, używane do atakowania i zabijania ofiar. Zwierzęta, hodowane w niewoli, potrafią rzekomo rozbić szybę akwarium.

 

 


Naukowcy uważają, że istnieje ponad 400 gatunków tych „modliszek”, różniących się przede wszystkim kolorem. Niektóre z gatunków posiadają wzory fluorescencyjne, używane do komunikacji z sąsiadami.

 Zwierzęta te mają doskonale rozwiniętą pamięć (skorupiaki rozpoznają swoich sąsiadów). Potrafią też skutecznie bronić swojego terytorium przed konkurencją - pisze Mail Online.

 


 

Twoja ocena: Nic Ocena: 2 (1 vote)

Odpowiedzi

Portret użytkownika b@ron

pomału daje znać o sobie

pomału daje znać o sobie fukushima

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Pulsar

@b@ron Kiedyś w filmie niby

@b@ron

Kiedyś w filmie niby dokumentalnym, który ogladałem z 20 pare lat temu pt: " Oblicza Śmierci" była taka scena jak dziewczyne zaatakowała olbrzymia pijawka z zatrutego toksynami jeziora. Pijawka była ogromna.

Oto ta scena z tego filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=SfUKbf4EfU0

 

Portret użytkownika b@ron

Pulsar...jakby nie było, to

Pulsar...jakby nie było, to mutant.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!