W Zimbabwe zamordowali najsłynniejszego lwa - drapieżnik wykrwawiał się 40 godzin

Kategorie: 

Amerykański dentysta i myśliwy James Palmer zapłacił przewodnikom z Parku Narodowego Zimbabwe rzekomo 55 tys. dolarów łapówki, aby ci zwabili słynnego lwa, powiedział Johnny Rodriguez specjalista ds. ochrony środowiska, donosi BBC.

 

  
Lew o nazwie Cecil został trafiony strzałą i dobity strzałem z broni palnej. Następnie Palmer ściągnął skórę z martwego drapieżnika.

 
13 - letni lew był jedną z głównych atrakcji turystycznych słynnego Hwange National Park w Zimbabwe.

 
Podobnie jak wiele innych krajów Afryki, Zimbabwe próbuje położyć kres nielegalnym polowaniom i kłusownictwu, które zagrażają przetrwaniu niektórych gatunków dzikich zwierząt.

 
Johnny Rodriguez, szef Komisji Ochrony Środowiska Zimbabwe, zauważa, że korzystanie z łuków i strzał wskazuje na rozprzestrzenianie się nowych technologii wśród myśliwych w celu uniknięcia aresztowań.

 

 „Od tego jest mniej hałasu. Jeśli chcesz zrobić coś nielegalnego, działasz cicho. Lew nie umarł od razu, był prześladowany przez ponad 40 godzin, a następnie został postrzelony z pistoletu” - tłumaczy Rodriguez.

 
Zwierzę wyposażone było w kołnierz z systemem monitorowania lokalizacji. Umieścili go tam naukowcy realizujący projekt badawczy na Uniwersytecie w Oxfordzie.

 
Morderstwo Cecil to wielka tragedia. Ten lew był jednym z najpiękniejszych zwierząt, które można było oglądać w naturze. Dwóch przewodników zostało aresztowanych, ale nie należy się spodziewać, że poniosą oni surowe konsekwencje, a Amerykanin, zdaniem Rodrigueza, zostanie wkrótce zapewne oczyszczony z zarzutów.

 
Sześć młodych lwów w rezerwacie rozpocznie teraz walkę o pozycję lidera, aby zdobyć prestiż i sympatię samic. Kilku z nich zginie zapewne.

 
„Tak to działa ... Natura zwycięża"- powiedział John Rodriguez.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image