W szwajcarskim zoo zabili zdrowego niedźwiedzia, aby przybliżyć dzieciom prawa natury

Kategorie: 

Szwajcarzy są oburzeni okrucieństwem wobec zwierząt w stołecznym zoo. Zabito tam zdrowego niedźwiadka, aby zobrazować dzieciom naukę o prawach natury – donosi Berner Zeitung.

 

 

 Pracownicy ogrodu zabili małego niedźwiedzia, którego prześladował własny ojciec. Teraz wypchany malec będzie wystawiony na widok publiczny, jako narzędzie dydaktyczne dla studentów.

 

 Organizacje ochrony zwierząt zaatakowały zoo w Bernie po eutanazji zdrowego niedźwiedzia.

 

 Administracja zoo twierdzi, że została zmuszona do podjęcia tego kroku, ponieważ jego ojciec Misza zaczął wykazywać agresję wobec dziecka i samicy Mary. W takiej sytuacji w środowisku naturalnym matka wyprowadza młoda z dala od samca, bo obawia się, że ten może je skrzywdzić. W zoo, przynajmniej w tym szwajcarskim, nie ma jednak miejsca na rozmieszczenie zwierząt w różnych klatkach.

 

 Niedźwiadek będzie jednym z eksponatów Muzeum Historii Naturalnej w Bernie. Udostępnią tam szczegółowy opis losów malca. Zoolodzy dowodzą, że uratowanie jego życia w warunkach ogrodu zoologicznego nie było możliwe, bo mieli oni do czynienia z „poważnymi zaburzeniami behawioralnymi”.

 

 Zarzuty w sprawie publicznego zamordowania niedźwiedzia, zoolodzy przyjmują spokojnie.

 

 „Uśpienie dziecka to część historii naturalnej życia. I nie można jej ukrywać. Natura jest okrutna i chcemy to pokazać dzieciom. Wypchany niedźwiedź będzie służył temu celowi i pomoże ludziom lepiej zrozumieć prawa natury "- mówi Doris Slezek, szef departamentu edukacji zoo w Bernie.

 

 Okrutny spektakl trwa jednak nadal w najlepsze. Po incydencie z niedźwiadkiem podjęto decyzję o sterylizacji Miszy. Opinia publiczna jest oburzona.

 

 To nie pierwszy przypadek uśpienia zwierzęcia w Europie. Wiosną unicestwiono w Kopenhadze żyrafę Marius, którą zastrzelono na oczach młodych widzów i podano, jako danie, lwom.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image