W Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy przeprowadzą operację przeszczepu penisa

Kategorie: 

W ciągu najbliższego roku, jeden z amerykańskich żołnierzy przejdzie procedurę przeszczepu penisa. Narząd będzie pochodził od zmarłego dawcy.

 

 

 Zabiegów takich nie przeprowadzano jeszcze w Stanach Zjednoczonych. Eksperci z Akademii Medycznej w Johns Hopkins University uważają, że po kilku miesiącach istnieje przywrócenia pacjentowi możliwości normalnego oddawania moczu, erekcji i wytrysku.

 Ponad 1300 żołnierzy doznało urazów w okolicach krocza podczas misji wojskowych w Iraku i Afganistanie w okresie od 2001 do 2013 roku. Większość ofiar to młodzi ludzie w wieku poniżej 35 lat. Eksperci z Johns Hopkins University uzyskali już pozwolenie na przeszczep 60 penisów.

 Do tej pory na całym świecie przeprowadzono tylko dwie podobne operacje. W 2006 roku jedna z nich miała miejsce w Chinach. Początkowo medycy byli pewni, że odnieśli sukces, ale wkrótce narząd trzeba było usunąć. Głównym powodem były problemy psychologiczne, zdiagnozowane u pacjenta i jego żony.

 Druga operacja odbyła się w Republice Południowej Afryki w marcu 2015 r. Człowiek, któremu przeszczepiono narząd dawcy, nie tylko szybko wrócił do zdrowia po operacji, ale także stał się ojcem, donosi portal Latinos Health.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image