W rybackiej sieci wylądował 5,5 metrowy prehistoryczny rekin

Kategorie: 

W Zatoce Meksykańskiej rybacy przypadkowo złapali w sieci prehistorycznego rekina goblina, który jest najrzadszy ze wszystkich rekinów, jakie kiedykolwiek widział człowiek, podaje Mail Online.

 

 

 Długość złapanego okazu, pojmanego nieopodal Key West na Florydzie, wynosi 5,5 metra. Rzadka ryba ma kolor różowy, wydłużony pysk i ostre zęby, jak na drapieżnika przystało.  W Zatoce takiego rekina złapano po raz drugi.

 

 Rekiny gobliny żyją przeważnie w wodach Japonii i wpływają do zatoki bardzo rzadko. Ostatni przypadek pojmania goblina w akwenie miał miejsce dziesięć lat temu. Wówczas badacze byli bardzo podekscytowani, a wydarzenie wywołało burzę medialną.

 

 Załoga kutra ciągnęła sieci na głębokości 600 metrów. Ludzie byli przerażeni, gdy oprócz krewetek, ujrzeli w sieci dziwnego rekina. Ryba jest często określana jako „żywa kopalina” i ma przerażający wygląd. Szczególne wrażenie robią ostre zęby.

 

 „Ja nawet nie wiem, co to jest" – powiedział rybak Carl Moore.

 

 Rekin został sfotografowany przez Moore’a i wypuszczony z powrotem do wody. Naukowcy tak mało wiedzą o tych rekinach, że nie potrafią określić, jak długo  żyją i jakie rozmiary osiągają. Różowa lub czerwona barwa sprawia, że w głębokiej wodzie drapieżnik jest prawie niewidoczny dla swych ofiar. Badacze uważają też, że długi pysk tej ryby jest wyposażony w czujniki elektryczne, dzięki którym mogą łatwo lokalizować ofiary nawet na dużych głębokościach.

 


Źródło: Fedpost

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image