W Rosji zniszczono ponad 500 kilogramów kawioru, znalezionego w karawanie pogrzebowym

Kategorie: 

W Chabarowsku decyzją sądu zniszczono 511 kg kawioru znalezionego w karawanie pogrzebowym – poinformowała Elena Aleksiejewa, oficjalna przedstawicielka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji. Ikrę zlikwidowano na jednym z wysypisk w pobliżu Chabarowska w obecności funkcjonariuszy organów ścigania i zainteresowanych świadków, podaje TASS.

 

 Dwóch mężczyzn, jadących karawanem, zostało zatrzymani do rutynowej kontroli drogowej. 31-letni kierowca i jego 33-letni kolega powiedzieli, że nieznany im człowiek poprosił o przetransportowanie ciała nieboszczyka z miejscowości Majak do kostnicy w Chabarowsku. Za przewóz zapłacił 25 tys. rubli.

 „W stosunku do 31- letniego kierowcy i jego 33 - letniego kolegi z zespołu zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu domowego" - powiedziała Aleksiejewa.

 Uruchomiono środki operacyjne, zmierzające do ustalenia osób zaangażowanych w nielegalne pozyskanie i transport cennych zasobów wodnych.

 Przypomnijmy, że pod koniec października, policjanci drogówki na trasie Chabarowsk - Komsomolsk nad Amurem zatrzymali karawan pogrzebowy za przekroczenie prędkości. Przy okazji funkcjonariusze przeszukali pojazd i znaleźli w nim ponad pół tony czarnego kawioru, ukrytego w trumnie i w wieńcach. Później okazało się, że cała partia kontrabandy, zajęta przez mundurowych podczas kontroli, zostanie zniszczona po zakończeniu dochodzenia.

 W rzeczywistości incydent kwalifikuje się do sprawy karnej na podstawie artykułu „o nielegalnej produkcji i handlu cennymi biologicznymi zasobami wodnymi, należącymi do gatunków wymienionych w Czerwonej Księdze."

 W Amurze żyją dwa gatunki jesiotra – jesiotr amurski i kaługa. Z uwagi na nieliczną populację tych ryb w rzece, trzykrotnie w ciągu ostatnich stu lat zakazywano połowów do celów komercyjnych – po raz pierwszy w latach 1923 - 1930, a następnie ze względu na pogorszenie się sytuacji od 1958 do 1976 roku i od 1984 roku aż po dzień dzisiejszy.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image