W Pensylwanii złapano rybę z ogromnym guzem nowotworowym

Kategorie: 

W jednej z rzek w USA w stanie Pensylwania, złowiono rybę z dużym guzem nowotworowym, podaje CBS News. Zdaniem ekspertów, wcześniej, szczególnie w późną wiosną i wczesnym latem, w rzece znajdowano tylko młode ryby z podobnymi chorobami.

 

 Dorosłego bassa małogębowego (łac. Micropterus dolomieu) złapano w ubiegłym roku w rzece Susquehanna. Badaniem ryby z nietypowym nowotworem zajmują się teraz dwa niezależne laboratoria. W raporcie Komisji Rybołówstwa Pensylwanii z 04 maj 2014 roku, stwierdzono, że guz ma charakter złośliwy.

 W sumie od 2005 roku przepadano już 22 tys. podobnych przypadków. To, zdaniem naukowców, rodzi pytania o stan środowiska naturalnego w Pensylwanii oraz potrzebę podjęcia środków w celu ratowania ryb.

 „Nie ma żadnych dowodów, że rak u ryb stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzkiego” - powiedziała Karen Murphy, Sekretarza Departamentu Zdrowia w Pensylwanii. Jednak inny urzędnik powiedział, że „ludzie powinni unikać spożywania ryb, które mają objawy owrzodzeń i innych uszkodzeń.

 Władza nie zna przyczyn, które mogą powodować nowotwory u ryb. Rzeka Susquehanna nie będzie na razie objęta specjalnym nadzorem środowiskowym.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image