W parku narodowym Zimbabwe zabili ogromnego słonia

Kategorie: 

Kolejny skandal z udziałem myśliwych wybuchł w Zimbabwe. Zaledwie kilka miesięcy, po tym, jak zamordowano słynnego lwa o imieniu Cecil (był jedną z głównych atrakcji Park Narodowy Hwange), miejscowa fauna doznał kolejnej poważne straty. Niemiecki turysta, który przybył na safari, zabił słonia.

 

 Według zapewnień ekspertów, był to największy z słoni, którego upolowano w Zimbabwe w ciągu ostatnich kilku dekad, podaje CNN, powołując się na oświadczenie przedstawicieli Stowarzyszenia Profesjonalnych Myśliwych i Przewodników w Zimbabwe.

 Incydent miał miejsce w dniu 8 października br. Słoń zginął w południowej części parku narodowego Gongrezau. Zdjęcie martwego zwierzęcia pojawiły się w Internecie. Nazwisko myśliwego nie zostało podane do publicznej wiadomości. Wiadomo tylko, że jest obywatelem Niemiec i przybył do Zimbabwe na 21-dniowe safari. Oprócz licencji na zamordowanie pięciu dużych słoni, miał pozwolenie na polowanie na inne zwierzęta, w tym lamparty, lwy, bawoły i nosorożce. Zapłacił za to 60 tys. dolarów.

 Słoń, który został zabity, miał rzekomo od 40 do 60 lat. Eksperci podkreślają, że w przeciwieństwie do lwa Cecila, zwierzę nie było znane. Wcześniej nigdy nie widziano go w Gongrezau. Uważa się, że słoń zawędrował do Zimbabwe z Afryki Południowej. Gongrezau usytuowany jest w sąsiedztwie z południowoafrykańskim rezerwatem Kluger. Granica pomiędzy tymi kompleksami nie istnieje, więc zwierzę może łatwo przenieść się na terytorium sąsiedniego państwa.

 Jednak, jest to tylko jedna z obowiązujących wersji. Zdaniem ekspertów, w Kruger Park takich wielkich słoni nie widziano. Jednak już teraz jest jasne, że słoń był wyjątkowy. Fakt ten potwierdza długość i waga jego kłów (54 kg).

 „W ciągu ostatnich lat zginęło pięć lub sześć ogromnych słoni, które znaliśmy, ale żaden z nich nie był tak wielki" - powiedział Louis Mueller, prezes Stowarzyszenia Profesjonalnych Myśliwych i Przewodników Zimbabwe.

 Mord na słoniu rozwścieczył ekologów i organizatorów safari w Zimbabwe. Wezwali oni do zmiany ustawy o polowaniach. Domagają się zakazu zabijania zwierząt, które są „skarbem narodowym”. Stworzenia  te mają większą wartość jeśli są żywe, a nie martwe.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image