W Nowej Zelandii znaleziono dziwną rybę z nogami

U wybrzeży Nowej Zelandii mieszkańcy odkryli dziwną rybę z czterema nogami na boku tułowia. Stworzenie widzieli też i opisali pracownicy nowozelandzkiego muzeum Te Papa Tongarewa.

 

 Rybę złapano w pobliżu opuszczonej łodzi na wybrzeżu Wyspy Północnej.

 Wpadła ona w ręce Glenysa Howesa, który starał się utrzymać zwierzę przy życiu i przekazał je do muzeum w celu identyfikacji. Eksperci donoszą, że ryba nosi naukową nazwę Antennarius striatus lub żabnica. Charakteryzują ją czarne ubarwienie z jednej strony, a z drugiej poprzeczne paski.

 Żabnica jest w stanie kontrolować swój kolor i wagę w celu ukrycia się przed drapieżnikami w dnie oceanu. Teraz naukowcy prowadzą dodatkowe badania, aby określić dokładne pochodzenie ryb. Na oficjalnej stronie internetowej muzeum Te Papa Tongarewa i w serwisie społecznościowym Facebook poinformowano, że istnieje kilka teorii na temat pochodzenia tych stworzeń, ale naukowcy jeszcze nie doszli do ogólnego wniosku.

 Unikalną cechą żabnic jest zwiększanie wielkości ciała. Żabnica żyje w tropikalnych i subtropikalnych szerokościach geograficznych na głębokości 210 metrów. Niektóre osobniki trafiają się również w płytszych miejscach.

 Źródło: sciencealert.com


 

Twoja ocena: Nic Ocena: 4 (1 vote)