W najbliższej przyszłości z terroryzmem walczyć będą szczury

Kategorie: 

Zdaniem naukowców z Uniwersytetu w Rostowie, w walce z terroryzmem ludzie będą używać szczurów. Wiele osób wie, że zwierzęta te mają węch, który jest o wiele lepszy niż u człowieka i nawet u psa, pisze Angelina Romanowa w serwisie Inter Nowosti.

 
 
 
 
Naukowcy starają się nauczyć szczury wykrywania materiałów wybuchowych i narkotyków. Szczury mogą być doskonałą „bronią” w walce z terroryzmem. Ich niewielkie rozmiary pozwalają gryzoniom przeniknąć nawet w najbardziej niedostępne miejsca, na przykład po to, aby neutralizować ładunki wybuchowe.
 
 
 
W mózgu gryzonia będzie zainstalowany sprzęt monitorujący, który może śledzić pozycję szczurów. Nad stworzeniem specjalnego chipa pracują obecnie rosyjscy programiści. Urządzenie będzie wykrywać reakcję fizjologiczną szczura na różne rzeczy. Gdy gryzoń wyczuwa jakieś zmiany, bądź zagrożenie, jego mózg zaczyna wykazywać wzmożoną aktywność. Reakcje te będą wyświetlane na monitorach służb specjalnych.
 
 
 
Rosjanie twierdzą, że projekt jest już na ukończeniu. Naukowcy z Rostowa obiecali, że wkrótce przedstawią kompletny program, dotyczący szczurów, które będą zaangażowane w walkę z terroryzmem.
 
 
 
Należy zauważyć, że podobne eksperymenty były przeprowadzone na  świecie, na przykład w Angoli, Mozambiku, Kambodży, Tajlandii. Zwierzęta pomagają tam wykrywać miny, a w Izraelu gryzonie odprawiają bagaże na lotniskach.
 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image