W Meksyku zakazano wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrku

Kategorie: 

W Meksyku oficjalnie uchwalono ustawę, zakazującą wykorzystywanie dzikich zwierząt w cyrkach i innych programach rozrywkowych.

 

 W piątek wydano dekret, określający konkretne instrukcje, z których jasno wynika, że cyrkowcy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy muszą porzucić praktyki wykorzystywania zwierząt w swoich pokazach. W szczególności chodzi o szympanse, lwy, słonie i niedźwiedzie.

 Zgodnie z opublikowanym orzeczeniem, wszystkie administracje cyrków w kraju muszą dostarczyć do ministerstwa ochrony środowiska w Meksyku informację o obecności dzikich zwierząt. Po analizie tych informacji podjęte zostaną decyzje w sprawie transferu zwierząt pod ochronę krajowych ośrodków zoologicznych.

 Nowe prawo zabrania udziału zwierząt w występach na terenie całego kraju. Dla nieprzestrzegających zakazu, zostaną wprowadzone grzywny w wysokości do 230 tysięcy dolarów.

 Tymczasem meksykańscy artyści sztuki cyrkowej wielokrotnie protestowali przeciwko zakazowi wykorzystywania zwierząt w swoich pokazach. Oni kategorycznie odrzucili oskarżenia o rzekomo złym traktowaniu swoich podopiecznych.

 Jak stwierdził Armando Cedeno, przewodniczący Krajowego Związku Przedsiębiorców i Artystów Cyrkowych, wykorzystywanie dzikich zwierząt w przedstawieniach jest częścią bogatej tradycji meksykańskiego cyrku.

 „Bez przedstawicieli fauny nasze występy staną się mniej atrakcyjne, a społeczeństwo przez to dużo straci" – powiedział Cedano.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image