W Malezji złapano nieznane dotąd stworzenie z kłami i kolcami

Kategorie: 

U wybrzeży wyspy Borneo złapano dziwne stworzenie, które wyglądem jest uderzająco odmienne od wszystkich znanych ryb. Mieszkańcy nazwali je Darem Boga z Cierni, podaje Borneo Post.

 

 Kilka dni temu Sapar Mansor, 43 -letni mieszkaniec Miri w Malezji poszedł na ryby. O 5 rano zarzucił wędkę z łodzi u wybrzeży Morza Południowochińskiego. Po godzinie wędkarz miał już pełną siatkę ryb. W pewnym momencie na haczyk zaczepiło się dziwne stworzenie.

 

 „Mój przyjaciel i ja udaliśmy się na morze w łodzi” - wspomina Mansor. „Godzinę później, wyciągnąłem z wody niesamowite stworzenie - rybę o nietypowym kształcie z wystającą formacją, przypominającą kły. Jej ciało zwęża się stopniowo do ogona i pokryte jest ostrymi kolcami. Nie wiem, co to za zwierzę”.

 

 Po powrocie do domu mężczyzna pokazał dziwactwo najbliższej rodzinie. Uznano, że ten potwór morski to dar od Boga. Będzie wysuszony i traktowany jako talizman rodzinny.

 Sprawą zainteresowali się eksperci z Saravakos Las Corporation (SFC). Chcą przebadać tajemniczego mieszkańca Morza Południowochińskiego. Na razie nie są jeszcze w stanie odpowiedzieć na pytanie, co to za zwierzę. Prawdopodobnie należy do rodziny ryb morskich z rzędu skorpenokształtnych (Peristediidae). W języku angielskim nazywana jest armored searobin.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image