W Macedonii złapali suma o wadze 95 kg

Kategorie: 

Dwóch rybaków z macedońskiej wsi Stenje, leżącej na brzegu najsłynniejszego jeziora w kraju - Jeziora Prespa, złapało suma o wadze 95 kilogramów i długości 230 centymetrów. Giganta pojmano w sieci. Walka z rybą trwała przez około dwie godziny, ale udało się wyciągnąć olbrzyma na brzeg. Eksperci twierdzą, że pojawienie się suma w jeziorze Prespa to rzadki przypadek, donosi portal Evesti.mk.

 

 Według ichtiologa Zivko Gjurovskiego, jest bardzo prawdopodobne, że występowanie tego okazu w krystalicznych wodach akwenu może mieć związek ze sztuczną hodowlą gatunku. Naukowiec sugeruje, że rybę wypuszczono do wody celowo. Oceniając wielkość okazu dodał, że warunki do życia tej słodkowodnej ryby w prespańskich wodach są wyraźnie sprzyjające.

 

Foto: http://evesti.mk/2013/12/16/som-vo-prespanskoto-ezero/Prespanskie jezioro zajmuje obszar 237 kilometrów kwadratowych. W najgłębszym miejscu mierzy 54 metry. Naturalny zbiornik znajduje się na wysokości 853 m n. p. m. i obejmuje terytorium trzech państw tj. Macedonię, Grecje i Albanię. 150 metrów niżej, ale za to 10 kilometrów dalej, znajduje się Jezioro Orhid. Oba akweny połączone są podziemnymi kanałami, usytuowanymi w skale wapiennej.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image