W londyńskim zoo urodził się hipopotam karłowaty

Kategorie: 

Londyńskie ZSL Whipsnade Zoo 26 grudnia 2014 otrzymało jeden z najpiękniejszych darów w okresie Bożego Narodzenia w całej historii swojej działalności. Narodziło się tam maleństwo rzadkiego hipopotama karłowatego.

 

 Prezent rodzaju męskiego urodziła 28 - letnia samica o imieniu Flora i w tym przypadku można mówić o dużym szczęściu. Flora cierpi na raka jamy ustnej i bierze leki, ale one wcale, jak się okazało, nie wpłynęły na przebieg jej ciążę. Zwierzaczek jest zdrowy i aktywny.

 Malutki samiec hipopotama karłowatego jest bezcennym prezentem dla ogrodów zoologicznych całego świata, ponieważ odczuwalny jest dotkliwy brak samców w ramach Europejskiego Programu Hodowli Hipopotama Karłowatego.

 Hipopotam karłowaty (łac. Hexaprotodon liberiensis lub Choeropsis liberiensis) to roślinożerny ssak z rodziny hipopotamów. Żyje w Liberii, Sierra Leone i Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 Podobnie jak hipopotam (amphibius), hipopotam karłowaty prowadzi styl życia pół-wodny, ale w przeciwieństwie do swojego większego kuzyna, tworzącego niewielkie stada strzegące własne terytoria, karłowate hipopotamy żyją samotnie i nie są skłonne do obrony zajmowanego obszaru.

 Zwierzęta te zostały odkryte przez niemieckiego zoologa H. Schomburgk w 1911 roku. Teraz są one zagrożone wyginięciem, ponieważ współczesna populacja tego gatunku na wolności nie przekracza tysiąca sztuk. Głównym powodem zniknięcia hipopotama karłowatego stało się wylesianie i niekontrolowany ubój. Wojny domowe w obrębie siedlisk tych zwierząt uniemożliwiają badania i ich ochronę.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image