W Japonii wrony nauczyły się budować gniazda ze skradzionych wieszaków

Kategorie: 

Jak wiadomo wrony są bardzo inteligentnymi ptakami, ale ostatnio znowu zaskoczyły ludzi. Okazało się, że ptaki nauczyły się budować gniazda nową metodą, używając, jako budulca, skradzionych wieszaków.

 

 

 Zwykle gniazda tworzone są z gałęzi, liści i rozmaitych śmieci, walających się po ziemi. Surowce są dokładnie układane, aby uzyskać solidną konstrukcję, w której złożone zostaną jaja. Ostatnio wrony w okolicach Tokio w Japonii nauczyły się budować gniazda z drucianych wieszaków i powstało coś na kształt ptasich mini twierdz.

 

 Faktem jest, że znalezienie gałązki i innego naturalnego materiału w tętniącej życiem metropolii jest bardzo trudne. Inteligentne ptaki znalazły wiec alternatywną metodę. Wydaje się to niewiarygodne, ale to prawda.

 

 Pierwszy zjawisko opisał japoński blogger, który w dziwnych okolicznościach utracił wyposażenie do przechowywania ubrań. Potem ujrzał na drzewie, stojącym przed jego domem, dziwną piramidę z wieszaków na jednym z konarów.

 

 Nowa metoda budowlana szybko rozpowszechniła się wśród wroniej populacji w Japonii. Teraz dziwaczne gniazda można obserwować prawie wszędzie, nawet na słupach energetycznych ku niezadowoleniu pracowników elektrowni Kyushu Electric, podaje portal Oddity Central. Ze względu na awarie i przerwy w dostawach prądu, niektóre gniazda z wieszaków są niszczone przez elektryków.

 


Foto: Susan Fleming - http://www.odditycentral.com


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image