W Indiach znaleziono porzucone niedźwiadki

Kategorie: 

Budowlańcy w stanie Tripura we wschodnich Indiach znaleźli dwa niedźwiadki. Przekazali je do lokalnego leśnictwa, a później wysłano je do zoo. Młode znaleziono podczas prac budowlanych na granicy z Bangladeszem. Były same bez niedźwiedzicy – podaje NTD TV.

 

 

 „Oni mają dwa niedźwiadki. Zabrali je. Były w bardzo złym stanie i jestem pewien, że jeśli by nie zostały one zabrane, to by nie przeżyły" – mówi Bhashkar Dashgupta, pracownik sądu rejonowego.

 

 Według lokalnych leśników, dzikie zwierzęta coraz częściej pojawiają się w miejscach, zamieszkałych przez ludzi z powodu niszczenia ich naturalnego środowiska. Powodem jest popularne w Indiach rolnictwo slash - and - burn, kiedy las jest wypalany, aby sadzić w jego miejsce rośliny uprawne. Z tego rodzaju gospodarowaniem indyjskie władze próbują walczyć, ale do tej pory nie udało się odnieść sukcesów. Lokalne plemiona używają tej metody od wieków i trudno jest zmienić ten zwyczaj. Według jednej z wersji, niedźwiadki przybyły na granicę, uciekając właśnie przed pożarem.

 

 „Wiele zwierząt wędrują z lasu do wsi. Wcześniej widziałem geparda, jelenie, a raz zobaczyłem jelenia, który utknął w płocie. Potem jakoś się uwolnił. Znaleźliśmy te dwa młode Jambu i Sambu w pobliżu granicy i oddaliśmy do magistratu" – mówi N. K. Sinha, zastępca dyrektora firmy budowlanej NPCC.

 

 Okresowe raporty z Indii donoszą, że do obszarów mieszkalnych docierają słonie i lamparty. Ostatnio takie zdarzenie miało miejsce kilkanaście dni temu. Dziki lampart zasiał panikę w wiosce w indyjskim stanie Maharasztra. Ponoć został uśpiony, a następnie wypuszczony na wolność, z dala od wsi.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image