W chińskim zoo uratowano człowieka, który próbował nakarmić tygrysa

Kategorie: 

W Chengdu chińska policja aresztowała 20 - letniego mężczyznę, który wszedł do klatki z białym tygrysem bengalskim. Bezmyślny śmiałek chciał nakarmić groźnego kota, podaje Rambler.

 

 

 Młody człowiek wspiął się na drzewo w pobliżu ogrodzenia. Z konaru wskoczył do klatki i sprowokował atak. Wcześniej dziwnie się zachowywał i pytał przechodniów, czy zwierzęta w zoo są dobrze karmione.

 

 W wolierze mężczyzna próbował przestraszyć tygrysa, biegając i krzycząc. Samica tygrysa bengalskiego początkowo nie dała się sprowokować i ukryła się w zadaszonej części wybiegu. Człowiek nie dawał za wygraną i w konsekwencji mocno podenerwowany drapieżnik zadał mu kilka ran.

 

 Pracownicy zoo zareagowali błyskawicznie. Udało im się uspokoić i odciągnąć tygrysa od niedoszłej ofiary. Winowajcą zamieszenia jest dwudziestoletni Chińczyk Yang Jinhai, który cierpi na depresję i nie ma pracy. W ostatnich tygodni odbył wiele wizyt w zoo z zamiarem nakarmienia przetrzymywanych tam zwierząt.

 

 


 
Szlachetny i majestatyczny tygrys bengalski trzymany jest w ogrodzie zoologicznym, ponieważ to gatunek poważnie zagrożony wyginięciem. Nie może żyć na wolności, bo padłby prawdopodobnie łupem kłusowników lub myśliwych.

 

 „Gdyby w klatce siedział tygrys syberyjski, a nie bengalski, konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania dwudziestolatka trudno byłoby sobie wyobrazić” – powiedział jeden ze strażników, pracujących w zoo.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image