W Chinach złapano pięciokilogramowego szczura wielkości dorodnego królika

Kategorie: 

Chińscy rolnicy złapali ogromnego szczura. Zwierze terroryzowało mieszkańców i wyżerało ryby ze stawów. Tak przynajmniej twierdzą naoczni świadkowie. Myśliwi próbowali upolować gryzonia, bo w Chinach to przysmak, ale połamali dwa noże. Szczur miał twardą skórę i solidny kościec.

 

 
Potworna, schwytana bestia waży dziesięć razy więcej niż przeciętny szczur. Pierwszy raz ujrzano go w zbiorniku wodnym w miejscowości Shaoyang w prowincji Hunan. Poczynił on tam spore straty w hodowli. Potrafił z wody wyciągać ogromną rybę i bezczelnie połykać ją w całości na oczach właścicieli stawów.

 
Lokalni wieśniacy zjednoczyli siły i próbowali złapać intruza. Wzbudzał on powszechny strach. Po kilku dniach przygotowań udało się pojmać wielkiego szczura. Podczas akcji złamano dwa noże na grzbiecie drapieżnika. Tak przynajmniej donoszą chińskie media.

 
W południowych Chinach w prowincji Guangdong szczury stanowią tradycyjny przysmak. Mogą być serwowane w postaci duszonej, ale także, jako pieczone tuszki. Stanowią wkład pysznych, gotowanych zup. Nie lada gratką są szczury podawane z pieczoną kaczką. Gryzonie mięsne są jednak nosicielami groźnych chorób. W Chinach panuje jednak przekonanie, że mimo to są one bardziej pożywne niż kurczaki.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image