W Chinach zamarynowany w alkoholu wąż ukąsił kobietę

Kategorie: 

Kobieta o imieniu Liu z Shuangcheng (Shuangcheng) w prowincji Heilongjiang planowała napić się wina z marynowanym wężem, aby leczyć swój reumatyzm. W tradycyjnej medycynie chińskiej uważa się, że wino z wężami przywraca zdrowie, pisze RocketNews24.

 


 

Jednak z jej planów nic nie wyszło, bo wąż wyszedł z butelki i ukąsił Liu. Niewiasta cierpiała na bóle w stawach i często pił wino z wężem, które przygotowywał jej mąż.

 Pacjentka trafiła do szpitala i nie zdążyła odczuć efektu po spożyciu leczniczego trunku. Kobieta krzyczała i sama próbowała zapobiec rozprzestrzenianiu się jadu. Uratowali ją krewni, którzy wezwali pogotowie i dobili gada. Udzielono poszkodowanej pierwszej pomocy. W szpitalu Liu zaaplikowano surowicę i po kilku godzinach mogła ona wrócić do domu.

 Według chińskich ekspertów w nieszczelnie zamkniętym naczyniu węże potrafią przeżyć. Potrzebują do tego niewielkich ilości tlenu. Zapadają w stan przypominający hibernację. Mogą tak trwać długi czas.

 W Azji napoje z wężami, jak również jedzenia psów, dzikich zwierząt i owadów to nic niezwykłego. Istnieje szereg egzotycznych potraw, które w niektórych przypadkach stały się przysmakami przygotowywanymi w różnoraki sposób. Dodaje się do nich ziół, przypraw, imbiru, czosnku, aby wzmocnić smak. Z kolei w Japonii za przysmak uchodzi mięso z wieloryba, w Kambodży jedzą pająki. Istnieją rozmaite azjatyckie kultury, w których kulinarnie wykorzystuje się szczury, węże, chrząszcze, małpy, nietoperze, skorpiony, mrówki i wiele larw.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image