W Australii tygrys skręcił kark człowiekowi na oczach 50 gapiów

Kategorie: 

30 -letni Dave Styles został przetransportowany helikopterem do Royal Hospital  w ciężkim stanie z Sunshine Coast. Ma mocno poranioną szyję po ataku groźnego kota. Lekarze określają jego stan, jako bardzo ciężki. W szpitalu Dave był świadomy i oddychał, ale na szyi widoczne były potężne rany kłute, donosi  Couriermail.

 

 

 


Tygrys skręcił mu kark na oczach 50 zgromadzonych gości, wśród których był 14 -letni Jake Di'Olimpio. Chłopak widział, jak drapieżnik wbił zęby w szyję nieszczęśnika, gdy ten próbował do niego przemawiać. Wypadek wydarzył się na terenie zoo, które założył i rozsławił w świecie Steve Irvin „Łowca Krokodyli”. Irvin zginął w 2006 roku, raniony przez ogończę podczas nurkowania w wodach przybrzeżnych North Queensland.

 

 


Jake Di'Olimpio relacjonuje: „To było straszne. Tygrys wciągnął Dave’a do wody. Odciągnął go w ten sposób od pozostałych ludzi. Czterech mężczyzn ruszyło na ratunek. Zaczęli atakować zwierzę. Jeden uderzał tygrysa kijem…”.

 

 


Przed atakiem tygrys był spokojny. Bawił się z trenerem. Dyrektor zoo uważa, że był to wypadek: to nie był akt agresji, tylko niefortunna pomyłka”. Nie wiadomo, jak przyszłość czeka groźnego tygrysa. W ogrodzie zoologicznym są trzy tygrysy bengalskie i osiem sumatrzańskich. Widzowie i goście robią im zdjęcia. W 2009 roku doszło do dwóch wypadków z udziałem tych zwierząt. W obu przypadkach drapieżniki rozszarpały strażników. Uważa się, że były to najpoważniejsze ataki tygrysów na ludzi w historii ogrodów zoologicznych.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image