W Australii odkryto zaginiony świat

Kategorie: 

Załoga National Geographic oraz naukowcy z James Cook University odkryli w północnej części Australii zaginiony świat. Zamieszkują go nieznane wcześniej gatunki, podaje CNN.

 

 

 Badania przeprowadzono na obszarze Cape Melville w nieprzyjaznym i trudnym do przejścia terenie. Składa się on z ogromnych głazów granitowych. Wcześniej badano faunę i florę tego parku narodowego. Okazuje się jednak, że niedostępny płaskowyż kryje nowe tajemnice.  

 

 Ekipa, którą przetransportował w teren śmigłowiec, odkryła trzy nowe gatunki zwierząt. Najpierw natknięto się na dwudziestocentymetrowego gekona z dużymi oczami i z długim, cienkim ciałem. Potem natrafiono na brązowe jaszczurki Saproscincus saltus i łaciate żaby Cophixalus petrophilus.

 

 „Znalezione trzy nowe gatunki kręgowców były zaskakująco mało znane nawet w Nowej Gwinei, nie wspominając Australii kontynentalnej, która, jak myślano, została gruntownie przebadana. Znalezienie tych zwierząt jest największym odkryciem w moim życiu. Jestem wciąż zaskoczony wynikami naszych badań”- powiedział biolog, Conrad Hoskin.

 

 Zdaniem naukowców żaby żyjące w tropikalnej dżungli w porze suchej, kryją sie w głębokich szczelinach między skałami, gdzie w chłodnym i wilgotnym mikroklimacie składają jaja. Z początkiem pory deszczowej na skałach pojawiają się w pełni uformowane płazy zdolne do rozmnażania się w sprzyjających warunkach.

 

 

Według National Geographic, zespół planuje powrócić do Cape Melville, aby dalej badać faunę i florę regionu z nadzieją na odkrycie nowych gatunków w tym ślimaków, pająków i ssaków.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image