Umierający kangur żegna się ze swoim dzieckiem

Kategorie: 

Wstrząsający obrazek, kiedy smutny samiec kangur trzyma na łapach swoją umierającą partnerkę, która po raz ostatni próbuje dotknąć swoje dziecko. To rozstanie odbyło się w cieniu drzewa mango w australijskim parku.

 
 
 
 
 
Bolesne zdarzenie obserwował Evan Switzer, który szedł drogą w nadmorskim parku do miasta River Heds, które leży blisko Wielkiej Wyspy Piaszczystej (Fraser Island) w Australii.
 
 
 
„Widziałem samca, trzymającego samicę. Kangur próbował ją podnieść i zobaczyć, co się stało” – powiedział Switzer w wywiadzie udzielonym Daily Mail Australia.
 
 
 
Kangur bezskutecznie próbował podnieść swoja towarzyszkę, ale ta nie mogła wstać i po prostu osunęła się na ziemię. Potem podeszło jeszcze dziecko, ale i ono nie mogło nic pomóc. Malec delikatnie po raz ostatni dotknął matkę i przyjął obronną postawę.
 
 
 
Pan Switzer jest zapalonym fotografem. Spaceruje po parku z psem każdego dnia od niemal dziesięciu lat. Jednak tak wzruszający obraz Evan zobaczył po raz pierwszy i uwiecznił aparatem to, co się stało.
 
 
 
Można było odnieść wrażenie, że kangur samiec próbował chronić swoją kangurzycę przed innymi zwierzętami. Samica, która nie miała żadnych widocznych ran, umarła naturalnie.
 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image