Na Ukrainie pod Charkowem zagubiony i wygłodzony wielbłąd wędrował bez celu po ulicach

Kategorie: 

Zagubiony i wygłodzony wielbłąd wędrował bez celu pod Charkowem. Ostatecznie trafił do zoo. Tam łapczywie rzucił się na jedzenie. W pierwszym dniu pobytu zjadł 40 kilogramów pożywienia. Widać było, że długo pościł, donosi ukraiński Obiektyw.

 

 „Wielbłąd jest poważnie niedożywiony i wyliniały. Zamiast sierści, sterczą mu kępki wełny. Do takiego stanu musiał być doprowadzany od dłuższego czasu. Zakładamy, że w każdej chwili może umrzeć. Teraz naszym zadaniem jest odratowanie zwierzęcia. Karmimy go intensywnie i zdrowo – dostaje siano, dynie, melony, marchew i kukurydzę” – powiedział Aleksiej Grigoriew, dyrektor zoo w Charkowie.

 

 Grigoriew powiedział również, że wielbłąd cierpi na ostre zapalenie stawów i ma chore nerki. Przyczyniły się do tego złe warunki, w jakich był przetrzymywany. Liczy prawdopodobnie 10 lat.

 

 


Wielbłądy przystosowane są do życia w trudnych warunkach, ale na wolności. Na otwartych, czasem wietrznych, przestrzeniach potrafią znosić niskie temperatury spadające do 20, a nawet 30 stopni poniżej zera. Dzieje się tak, gdy się dobrze odżywiają, a ich wełna się regeneruje. Zwierzę żyjące w pojedynkę na ulicy, skazane jest na śmierć. Charkowski wielbłąd będzie się regenerował w ciepłym, zamkniętym pomieszczeniu.

 

 
Wielbłąd będzie tam leczony, a kiedy wszystko wróci do normy, wówczas wyjaśni się jego los. Dotychczasowego właściciela można pozbawić praw na drodze sądowej. Dyrektor zoo wystąpił do ukraińskiej prokuratury o wszczęcie sprawy karnej.

 
Błąkające się po ulicach zwierzę tydzień temu zauważyli mieszkańcy wsi Żukowski. Stamtąd wielbłąd trafił do charkowskiego zoo.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image