U wybrzeży Wielkiej Brytanii złowiono olbrzymiego konika morskiego

Kategorie: 

Konika o rekordowym rozmiarze 34 centymetrów, złowił Brytyjczyk Michael Bailey. Kłujący konik morski, którego wyłowił rybak u wybrzeży Dorset, swoją wielkością pobił wszystkie poprzednie rekordy, zarejestrowane na Wyspach Brytyjskich.

 

 

 Wcześniej łowiono koniki o długości 24 - 30 cm. Jednak tak duży egzemplarz schwytany został po raz pierwszy. Po dokonaniu pomiarów i zrobieniu zdjęć stworzenie uwolniono z powrotem do kanału La Manche.

 Michael Bailey powiedział, że połów koników morskich  to jego hobby. Po tym jak stworzenia morskie trafiają w jego sieci rybackie, on je wyciąga, fotografuje, a następnie wypuszcza z powrotem do morza.

 „Kiedy wychodzimy w morze, łowimy dużo koników morskich, których roje trafiają do naszych sieci. Wciąż zastanawiam się nad tym zjawiskiem. One są bardzo słodkie” - powiedział Michael Bailey w wywiadzie udzielonym Daily Mirror.

 Podczas swych morskich podróży Bailey i jego asystenci znajdują ławice cefal blisko brzegu z pomocą echosondy. Tam wśród wodorostów pływają także pławikoniki.

 Pławikoniki (łac. Hippocampus) to zbiorcza nazwa około pięćdziesięciu gatunków ryb morskich z rodziny igliczniowatych (Syngnathidae), wyróżniających się charakterystycznym kształtem ciała, przypominającym konika szachowego. Ich wymiary nie przekraczają zwykle 30 cm.

 Odkryty przez Baileya konik morski, okazuje się być największy nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także na świecie. Być może jest to nowy rodzaj mutanta, ale takiej wiadomości nie podano.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image