U wybrzeży Florydy rybacy z głębin wyciągnęli rybę „dinozaura”, na której ciele mieszkały małże

Kategorie: 

Rybakom na Florydzie udało się wyciągnąć z głębin olbrzymią rybę „dinozaura”. Była ona tak stare, że jej ciało pokryły muszle. Rzadki gatunek wyłowiono w wodach Miami Beach. Ryba jest tak rzadka, że rybacy uważają, że pojmali dinozaura. Osobnik waży 362 kilogramy.

 

 

 


Potwora złowiono na głębokości około 150 metrów, ale mógł on funkcjonować nawet 300 metrów pod wodą. Ryba mierzy 4,5 metra. Zdjęcia, autorstwa Mark Quartiano, kapitana – znanego na Florydzie (łowca rekinów), opublikował Instagram.

 

 „Nie jestem pierwszy, który złowił ten gatunek ryby, ale tak wielki okaz nie trafił się tu przez ostatnie 30 lat. To jest rzadka ryba. Ta złapana to dinozaur.” – powiedział Quarantino.

 

 


Niewiele wiadomo na temat tego głębinowego stworzenia, które wpisane jest na czerwoną listę gatunków zagrożonych wyginięciem. Brakuje danych na temat jej występowania. Na ciele ryby mieszkało mnóstwo małż. Okaz po sfotografowaniu został wypuszczony z powrotem do oceanu.

 

 W ostatnim czasie fale morskie wyrzuciły na brzeg dwa węże morskie w Południowej Kalifornii. Niektórzy twierzą, że jest to zapowiedź, zwiastun nadchodzących klęsk żywiołowych. Inni uważają, że zwierzęta trafiają na ląd, bo wyczuwają, że są w niebezpieczeństwie. Być może ma na to wpływ awaria elektrowni atomowej w Fukushimie.

 

 


Pierwszy wąż morski (król śledź), który trafił na brzeg 13 października u wybrzeży wyspy Catalina, mierzył 5,5 metra. Drugi 4 metrowy osobnik został odnaleziony na plaży w dniu 18 października. Król śledź może osiągać długość nawet 15 metrów. Żyje na głębokości 900 metrów, co sprawia, że jest rzadko obserwowany. W przeszłości inspirował on żeglarzy i rybaków do opowiadania legend o podwodnych wężach morskich.  Według japońskich opowieści ludowych, pojawienie się tej ryby na brzegu, oznacza zapowiedź rychłego trzęsienia ziemi. Wynika to z faktu, że ryby denne są bardziej wrażliwe na aktywność sejsmiczną.
 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image