Twarzą w twarz z ogromna anakondą

Kategorie: 

Podczas kręcenia ostatniego odcinak pt. Rzeczne monstra, nadawanym przez kanał Animal Planet, brytyjski podróżnik natknął się na anakondę, ważącą co najmniej 90 kilogramów.

 

 

 Jeremy Wade, słynny brytyjski prezenter telewizyjny i biolog, udał się do Amazonii w Brazylii. Celem ekspedycji było ustalenie winnych licznych ostatnio zgonów w Porto de Mos. Wszystkim ofiarom zgruchotano kości.

 

 

 Dramatyczne spotkanie 58 - letniego Wade i gigantycznego węża miało miejsce w błotnistych wodach rzeki. Człowiek dosłownie natknął się na gada, którego długość ocenił na nie mniej niż 6 metrów.

 

 

 „Spójrz na rozmiar tego stworzenia, natknąłem się na potencjalnego ludojada!" – miał krzyknąć Wade, gdy zobaczył monstrum.

 

 

 Wade przybył do Brazylii, aby spróbować dowiedzieć się, dlaczego w rzece giną ludzie. Ciało jednego z mężczyzn znaleziono z siniakami na szyi. Podczas prywatnego śledztwa Brytyjczyk ustalił, że inne osoby mieszkające w okolicy Port de Mos, znajdującej się prawie 2,5 tys. km od Rio de Janeiro, ginęły zazwyczaj podczas spaceru nad rzeką. Gdy Wade stanął twarzą w twarz z okropną bestią, doszedł do wniosku , że znalazł prawdopodobnego sprawcę morderstw i zaginięć.

 

 

 Anakonda w Amazonii może urosnąć do prawie siedmiu metrów długości. Ten gatunek jest największym niejadowitym wężem w Ameryce Północnej i Południowej.

 

 

 Istnieją również dowody na znalezienie anakondy 10 - 12 metrowej, a nawet większej. Obecnie każdy, kto dopadnie dziewięciometrowego gada, otrzyma nagrodę 50 tys. dolarów.

 

 Źródło: Mail Online

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image