Susza w Kolumbii zmusza hipopotamy do nawiedzania miejsc zamieszkałych przez ludzi

Kategorie: 

Dwa dzikie hipopotamy pojawił się na ulicach kolumbijskiego miasta Puerto Triunfo, donosi Telesur.

 

 Ale skąd dzikie hipopotamy w Kolumbii? Są one potomkami zwierząt sprowadzanych niegdyś z Afryki do tego kraju przez Pablo Escobara, słynnego bosa narkotykowego.

 Obecnie susza i niedobór paszy roślinnej zmusiły te ogromne ssaki do wejścia na ulice kolumbijskiego miasta. Mieszkańcy obserwują, jak hipopotamy pasą się na trawnikach i przemierzają miasto w poszukiwania pożywienia, a także schronienia.

 Escobar wraz z żyrafami, zebrami i słoniami przywiózł hipopotamy na swoje rancho Hacienda Napoles w czasach swojej świetności w 1900 roku. Kolumbijczyk zakładał wówczas zoo.

 Po śmierci barona większość zwierząt rozesłano do innych ogrodów zoologicznych, ale kilku udało się zbiec. Hipopotamy przystosowały się do miejscowego klimatu, zamieszkały w okolicznych jeziorach i zaczęły się rozmnażać. Wielkość ich populacji w Kolumbii oceniana jest obecnie na około 60 sztuk.

 Niektórzy skarżą się na poczynania potomków afrykańskich przybyszy, bo te zadeptują trawniki i uprawy zbóż. Jednak wielu mieszkańców darzy je miłością. Sześć lat temu władze zastrzeliły hipopotama z majątku Escobara. Zdarzenie to wywołało prawdziwy skandal i zaprzestano polowań.

 Rząd uważa nadal, że hipopotamy są zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego. Prowadzona jest więc sterylizacja zwierząt, finansowana ze środków przejętych od handlarzy narkotyków.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image