Stado delfinów ratowało pływaka przed rekinem

Kategorie: 

Członek maratonu pływackiego Ocean's Seven na długo zapamięta ośmiogodzinne starania, kiedy pokonywał Cieśninę Cooka. Człowiek przykuł zainteresowanie rekina. Na szczęście na ratunek pływakowi przybyło stado delfinów.

 

 

 Brytyjski zawodnik Adam Walker, biorący udział w maratonie pływackim Ocean's Seven, był w zimnej wodzie przez ponad siedem godzin i zaczynał się martwić o reakcję wpływ niskiej temperatury na organizm, kiedy zobaczył jaki zbliża się ku niemu płetwa rekina. Pływak natychmiast zapomniał o zimnie i skoncentrował uwagę na zachowaniu drapieżnika.

 

 Niemal równocześnie w pobliżu Walkera pojawili się inni mieszkańcy Pacyfiku - delfiny, które otoczyły go ze wszystkich stron. Tym samym zablokowały dostęp rekina do ofiary. Zdaniem Brytyjczyka, można było pomyśleć, że dziesięć  ssaków po prostu się bawi, ale stado towarzyszyło zagrożonemu człowiekowi przez godzinę - do czasu, aż niebezpieczeństwo minęło.

 

 To był magiczny moment dla publiczności słynnego maratonu. Dziesięć delfinów tak jakby tańczyło wokół Adama, prawie dotykając go płetwami. Niewielu obserwatorów zauważyło jednak innego uczestnika, który stanowił śmiertelne niebezpieczeństwo dla zawodnika. Nadal nie jest jasne, czy stado dołączyło do pływaka dla zabawy, czy aby go ochronić. Walker przychyla się bardziej do drugiej opcji.

 

 „Przepłynąłem Cieśninę  Cooka w ciągu  8 godzin i 36 minut, ale to nie robi najmocniejszego wrażenia. Ważne, że moje marzenie się spełniło - pływałem z delfinami przez godzinę! Chcę wierzyć, że one broniły mnie i odprowadziły bezpiecznie do mety. Ten przepływ na zawsze pozostanie w mojej pamięci"- napisał później Adam na Facebooku.

 

 To nie jest pierwszy raz, kiedy delfiny chronią swoje młode oraz pływaków przed atakami rekinów. Do podobnej sytuacji doszło w 2004 roku. Wówczas grupa pływaków była otoczona ssakami, które nie pozwoliły trzymetrowemu rekinowi  - ludojadowi zaatakować ludzi.

 

 „Woda była przejrzysta i widziałem doskonale rekina zbliżającego się do nas, ale zaraz otoczyły nas delfiny i zaczęły pływać dookoła. Utrzymywały mały dystans przez 40 minut i odpłynęły dopiero po zniknięciu rekina" - opowiedział dziennikarzom ratownik Rob Howes.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image