Stada dzikich królików terroryzują ludność Północnej Dakoty

Kategorie: 

Mieszkańców południowego przedmieścia miasta Fargo w Północnej Dakocie terroryzuje stado dzikich królików. Około pięćdziesięciu zwierząt wielkości małych psów okupowało podwórka mieszkańców i place zabaw dla dzieci, zjadając każdą roślinkę, do której udało im się dotrzeć, podaje  ABC News.

 

 Mieszkanka Kyle Straabe powiedziała dziennikarzom, że co dzień musi przeganiać króliki ze swojego obejścia, a jeśli na początku futrzaste stworzenia wzbudzały w niej zachwyt, to teraz nie wie, jak się ich pozbyć.

 Dodała, że służby miejskie nie mogą w niczym pomóc, bo króliki to dzikie zwierzęta, a kontrola ich populacji nie należy do ich kompetencji. Joel Vettel, porucznik miejscowej policji powiedział ABC News, że miasto nie ma przepisów prawnych, regulujących ilość populacji dzikich królików.

 „Nie mogę sobie wyobrazić, żeby ktoś zaproponował, aby je otruć, ale fakty są takie, że nie możemy nic zaoferować, aby pozbyć się tej plagi” – skarży się Vettel. „Mieszkańcy mogą inicjować proces wydawania odpowiedniego nakazu, ale to musi być poprzedzone przesłuchaniami publicznymi”.

 Jak powiedziała Straabe, króliki pojawiły się w dzielnicy dwa lub trzy miesiące temu i wówczas nie wywoływały innych emocji niż zachwyt, ale teraz się rozmnożyły i powodują dyskomfort, gryząc drzewa i krzewy, a także pozostawiając wszędzie odchody.

 Króliki, rdzenni mieszkańcy amerykańskiej prerii, przynoszą od dwóch do czterech miotów rocznie, z których każdy liczy od jednego do dziewięciu króliczków.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image