Ślimaki i rewolucja w kosmetyce

Kategorie: 

Wszystkie tinty, zacieranie por, pilingi i inne nietypowe produkty zrewolucjonizowały kosmetyczny świat. Obecnie furorę robią kremy ze ślimaków… Jak działają one na ludzką skórę? Jaki maja na nią wpływ?

 

 Pielęgnacja skóry przy pomocy środków, zawierających śluz z ślimaka stała się prawdziwym przełomem w kosmetyce, a jego wydzieliny - mucyny - najpopularniejszym składnikiem kosmetycznym w ostatnich latach.

 Śluz ślimaka zawiera alantoiny, enzymy, glikoprotein, miedź i peptydy przeciwdrobnoustrojowe, witaminy A, C i E, a także kolagen i elastyny. Co ciekawe, śluz ślimaka ma niepowtarzalny skład i nie może być sztucznie syntetyzowany w laboratorium, pisze Hochu.

 U ślimaka mucyna jest odpowiedzialna za regulację mineralizacji i tworzenia muszli. Na uszkodzenie skóry i atak zarazków organizm ślimaka nie reaguje zapaleniem wewnętrznym, a skóra nawilżana jest śluzem.

 Nałożenie na ludzką tkankę wydzieliny ślimaka stymuluje produkcję elastyny, kolagenu i innych składników skóry. Substancja usuwa jednocześnie objawy fotostarzenia oraz neutralizuje wolne rodniki.

 Dzięki możliwościom ślimaczego śluzu, odmładzają się komórki skóry. Często dodawany jest on do środków, rozwiązujących różne problemy. Najbardziej skuteczne substancje ślimakowe stosowane są w kremach w walce z oznakami starzenia, z fotostarzeniem i z rozwiązywaniem problemów tłustej skóry tj. trądzik i zapalenia.

 Jeden z kremów ze śluzem z ślimaka w składzie (Anti-aging) wygładza zmarszczki, przywraca elastyczność i napięcie skórze, poprawia jej strukturę, a także eliminuje skutki fotostarzenia. Lżejsze żele nadają się do cery tłustej i problemowej, pomagają przy szybkim gojeniu ran, wygładzają drobne blizny i blizny potrądzikowe, jak również reprodukują bloki bakterii, zmniejszają stany zapalne i ogólnie wygajają skórę.

 Warto wspomnieć, że ten tajny składnik z ślimaka odkryto zupełnie przypadkowo. Na farmach w Ameryce Południowej zauważono, że ręce robotników, którzy hodują i zbierają ślimaki do celów spożywczych, były zaskakująco miękkie i gładkie, mimo ciężkiej pracy fizycznej. Potem badania i przygotowanie formuły zajęło 15 lat.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image