Skandal dopingowy z gołębiami w Belgii

Kategorie: 

Co szósty belgijski gołąb ma we krwi śladowe ilości kokainy. Wyniki badań doprowadziły do wznowienia dyskusji na temat dopingu w sporcie. Zwykle skandale dopingowe dotykały lekkoatletów, kolarzy, pływaków, ale kto by pomyślał o gołębiach? – pisze Independent.

 

 W organizmach gołębi hodowlanych w Belgii stwierdzono śladowe ilości kokainy i leków przeciwbólowych. Dość powszechnie stosowany jest Mobistix - lek przeciwbólowy, zwalczający gorączkę i stan zapalny we krwi ptaków.

 

 Badania przeprowadzono w jednym z laboratoriów w Afryce Południowej. Pomimo ustaleń belgijskie stowarzyszenia gołębiarzy, nie będą wyciągać konsekwencji wobec hodowców, ponieważ trefne próbki złożone zostały anonimowo.

 

 Prezes belgijskich gołębiarzy Stefaan Van Bockstaele i dyrektor sportowy Dirk Schreel są zdruzgotani ustaleniami. Być może w 2014 roku wprowadzone zostaną nowe przepisy antydopingowe pod kątem hodowli tych zwierząt. Hodowla gołębi to hobby, sport i zarazem wielki biznes.

 

 Gołębie są często ofiarami sportowych zmagań. Giną z wyczerpania, w wyniku błądzenia i na skutek urazów mechanicznych. Ptasi biznes wydaje się być jednak bardzo lukratywny.  W tym roku chiński biznesmen zakupił gołębia o imieniu Bolt za 260 tys. funtów. Nazwa gołębia miała kojarzyć się z jamajskim sprinterem Usainem Boltem.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image