Samotny jeżozwierz odparł atak siedemnastu lwów

Kategorie: 

Jeden odważny jeżozwierz wyszedł bez szwanku z konfrontacji z lwami. Siedemnaście drapieżnych kotów otoczyło samotnie wędrujące zwierzę w środku nocy na sawannie.

 

 Do zdarzenia doszło w Kruger National Park w Republice Południowej Afryki. Od pierwszych minut widać było, że jeżozwierz nie stanie się łatwym łupem dla wygłodniałych lwów. Do walki z agresorami samotnik aktywnie wykorzystywał swoje kolce.

 Incydent opisał na blogu rezerwatu strażnik Lucien Byumont.

 „Gdy temperatura zaczęła spadać, lwy dumnie ruszyły, bo nadszedł czas polowania. Widzieliśmy, że lwy kogoś otaczają” – relacjonuje strażnik. „Kiedy dogoniliśmy lwy okazało się, że otaczają one niewielkiego jeżozwierza. Koty zaczęły naciskać go łapami, próbowały przewrócić i zjeść”.

 Jednak ofiara nie myślała się poddać i zaczęła potrząsać ogonem, który jest nazywany grzechotką, wydając rozpraszające dźwięki. Potem jeżozwierz zaczął się wycofywać, unikając kontaktu z lwami.

 Kolce jeżozwierzy składają się z różnych typów włosów, pokrytych grubymi płytami keratyny i są połączone z mięśniami skóry. Zwierzę używa ich w sytuacjach zagrożenia. Aplikowane „zastrzyki” są bardzo bolesne, zwłaszcza, gdy uderzenie następuje z bliska. Może to doprowadzić do infekcji.

 Jeżozwierz afrykański (łac. Crested Porcupine) występuje w całej Afryce i w północnych Włoszech. Waży od 13 do 27 kilogramów, a jego ciało całkowicie pokryte jest włosiem. Ich grzbiet uzbrojony jest również w igły, wykorzystywane w celach obronnych.

 Zdarzało się, że zwierzęta te potrafiły przyczynić się do śmierci lwa, lamparta, hieny, a nawet człowieka, pisze Mail Online.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image