Pyton pożarł psa przywiązanego do budy łańcuchem

Kategorie: 

W czwartek rano 13 marca mieszkanka Australii, pani Ulyatt, udała się przed swój dom w Caniaba w pobliżu Lismore, aby nakarmić i spuścić psa, ale gdy spojrzała na budę zaniemówiła. W psim przybytku, zamiast ukochanego przyjaciela rodziny, leżał wielki pyton z łańcuchem w pysku, pisze The Sydney Morning Herald.

 

 

 Właścicielka wystawiła psa na dwór na noc i uwiązała, aby ten odganiał dzikie zwierzęta. Nie spodziewała się jednak, że pies na łańcuch nie ma szans w konfrontacji z dwu i pół metrowym pytonem.

 Nad ranem po skonsumowaniu czworonoga dobrze odżywiony i pozwijany gad odpoczywał spokojnie, jakby nigdy nic, wewnątrz drewnianej budy. W ciele węża widoczne były kontury nieszczęsnego psa, a z pyska pytona wystawał łańcuch.

 

 Kobieta doznała więc kolejnego szoku, gdy zdała sobie sprawę, że na jej posesji siedzi groźny napastnik, który ze względu na łańcuch nie może opuścić swojego stanowiska. Zrozpaczona niewiasta wpadła w panikę i wezwała odpowiednie służby.

 

 


Pracownicy służb przyrodniczych powiedzieli kobiecie, że zrobiła dobrze, trzymając uwiązanego psa przed domem w celu odstraszania intruzów, ale ten któremu powierzyła tę funkcję, był chyba za mały. Pani Ulyatt mieszka w terenie, gdzie żyje wiele dzikich gatunków. Zawodzący pies był dobrym straszakiem, a wypadek z pytonem w roli głównej to incydentalne zdarzenie, które nie powinno się powtórzyć.

 

 Ostatecznie pyton trafił do kliniki weterynaryjnej Currumbin, gdzie spędził 24 godziny. Weterynarze, którzy ocenili wiek gada na 50 lat, usunęli łańcuch. Następnie wąż będzie uwolniony i trafi z powrotem do swojego naturalnego siedliska.

 

 Weterynarze zapewniają, że jest bardzo mało prawdopodobne, iż ten konkretny pyton ponownie zaatakuje czworonoga. Zjedzony przez gada kundel będzie trawiony przez około miesiąc. W ciągu ostatniej dekady to drugi przypadek ataku węża na psa.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika milo

Niegrzeczny waż to pyton

Niegrzeczny waż to pyton dywanowy ( gad pod ochrona  ) , a pies to  zapewnie był typu latlereka, wiec smialo  spasował do paszczy gada. pytony dywanowe to niewielkie weze, max 3 m to niestety malenstwo wśrud wezy.
 

0
0

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image