Przyczyna masowej śmierci łosia w stanie Nowy Meksyk pozostaje tajemnicą

Kategorie: 

Urzędnicy stanu Nowy Meksyk w Stanach Zjednoczonych  głowią się, co może być przyczyną nagłej śmierci ponad stu łosi. Zjawisko obserwowane jest na przedmieściach Albuquerque. Martwe osobniki znaleziono 27 sierpnia na ogromnym ranczo w okolicach Las Vegas, podaje TV KRQE.

 

Masowe wymieranie zwierząt ostatnimi czasy nie robi na nikim wrażenia. Ludzie wiedzą, że przyczyn należy upatrywać w ataku drapieżników, w kłusownictwie, w oddziaływaniu sztucznych toksyn. Zwierzęta padają na skutek chorób, przedłużającej się suszy, upału i głodu.

 

Naukowcy nie mogą jednak znaleźć wyjaśnienia dla masowej śmierci łosi w stanie Nowy Meksyk. Pobrano próbki z martwych egzemplarzy na obecność bakterii, powodujących śmiertelne choroby. Szukane są także ślady pestycydów lub innych szkodliwych substancji. Prawdopodobnie mamy do czynienia z jakąś tajemniczą chorobą. Być może woda w regionie została zatruta, ale nadal nie zidentyfikowano toksyn.

Zjawisko masowej śmierci łosi wzbudziło niepokój farmerów i myśliwych. Ostatnio na świecie coraz częściej zdarza się, że mamy do czynienia z masową śmiercią jakiegoś gatunku. Tydzień temu rzeka Fyuh w Chinach była pełna martwych ryb (ok. 100 ton). Ktoś z lokalnego zakładu chemicznego wrzucił tam do wody toksyczny amoniak. Od 2010 roku w Holandii masowo giną salamandry. Ostatnio Ustalono, iż winowajcą jest zaraźliwy grzyb, który zżera skórę salamandry. Śmierć łosi jest jednak nadal niewiadomą. Trwają prace nad ustaleniem przyczyn.
 

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image