Poważna groźba eksplozji 15 – tonowego wieloryba, wyrzuconego na francuski brzeg

Kategorie: 

Francuskie władze zachodzą w głowę, jak poradzić sobie z bombą zegarową. Na południowym wybrzeżu Francji fale wyrzuciły na brzeg ogromnego wieloryba. Martwy ssak zalega na plaży w Saintes-Maries-de-la-Mer.

 

 „Ssaki te zazwyczaj umierają po kolizji ze statkami, a następnie ich resztki wyrzucane są na brzeg” - mówi Jean-Baptiste Sénégas, ekspert ds. wielorybów. „Pobraliśmy próbki tłuszczu, skóry i mięśni zwierzęcia, w celu uzyskania danych na temat zdrowia wielorybów ".

 Pojawienie się na południowym wybrzeżu Francji zwłok ważącego 15 ton osobnika było przedmiotem zainteresowania specjalistów. Padlina to tykającą, gnijąca bomba zegarowa, która może wybuchnąć w każdej chwili, donoszą lokalne media.

 „Ze względu na ciepło wytwarzane przez gazy wewnątrz, może dojść do niekontrolowanego pęknięcia zwłok. Gazy gromadzą się do czasu aż wieloryb eksploduje” - wyjaśnił Anaïs Cheiron w rozmowie z Midi Libre.

 Obecnie urzędnicy próbują znaleźć najmniej ryzykowany i zarazem dobry sposób utylizacji zwłok. Najprawdopodobniej wieloryb zostanie zholowany na pełne morze i tam odpowiednie służby go zdetonują przy użyciu dynamitu. Są jednak i tacy, którzy optują za poćwiartowaniem piętnastotonowego cielska na plaży i załadowania go na ciężarówki.

 Promenada, gdzie zalega ciało wieloryba, została zamknięta dla turystów. Nikt nie powinien podchodzić i dotykać wieloryba.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image