Popularny zabieg kosmetyczny z udziałem ryb uznany za niebezpieczne dla zdrowia

Kategorie: 

W świecie, w którym skupiamy się na wyglądzie, więcej ludzi skłonnych jest poddawać się ekstremalnym środkom w celu zwiększenia swojej atrakcyjności. Jednak niektóre zabiegi kosmetyczne mogą prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem.

 

 Kilka lat temu w branży kosmetycznej pojawił się nowy kierunek tzw. Fish Spa. Obecnie nie jest to rzadkość. Fish Spa jest powoli wypierana przez kąpiele w basenie z rybami z gatunku Garra rufa, które żywią się naskórkiem.

 

 Metoda, która polega na usuwaniu martwych komórek skóry przez ryby, poprawia krążenie krwi i łagodzi zmęczenie. Ostatnio okazało się, że ta metoda oczyszczania skóry może stanowić także zagrożenie dla zdrowia. Do wniosków takich doszedł Wendy Nixon, który wziął udział w konferencji zorganizowanej przez Chartered Institute of Environmental Health (CIEH). Zabiegi powinny być monitorowane przez pracowników służby zdrowia!

 

 

 


„Zabieg jest niebezpieczne dla pacjentów, szczególnie dla tych, którzy biorą kąpiel w luźnych strojach kąpielowych. Tak, znam przypadek, gdzie ryba przeniknęła przez genitalia, a następnie dostała się do nerki. Wydobycie zwierzęcia z narządu zajęło chirurgom więcej niż trzy godziny” -  powiedział Nixon uczestnikom konferencji.

 

 Incydent miał miejsce w chińskiej prowincji Hubei. 56 – letni mężczyzna zapłacił wysoką cenę za to, że chciał poczuć się lepiej.

 

 „Zanurzyłem się w wodzie i czułem, jak rybki skubią moją skórę” – mówi Zhang Nan, poszkodowany Chińczyk. „Ale potem poczułem ostry ból, a zwierzęta intensywnie pracowały w okolicach mojego penisa”.

 Po tym, co stało się z Chińczykiem, rzecznik Chartered Institute of Environmental Health wezwał pracowników służby zdrowia, aby poddać ten zabieg kosmetyczny starannemu monitorowaniu i informowaniu społeczeństwa o potencjalnych zagrożeniach związanych z kuracją.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image