Pojawienie się ryby - królika w wodach Tunezji jest zjawiskiem dość niezwykłym i niebezpiecznym

Kategorie: 

W Tunezji poważnie zaniepokoili się pojawieniem u swych brzegów trującej ryby - królika (Lagocephalus sceleratus), która otrzymała swoją nazwę, ze względu na charakterystyczne cztery zrośnięte zęby. Ten przedstawiciel świata zwierząt przynależy do rodziny rozdymek. Niektóre z nich są stosowane do wytwarzania znanego japońskiego dania Fugu, pisze Segodnia.

 

 

 Według naczelnika Straży Przybrzeżnej Rejonu Sidi Salam w prowincji Bizerta na północy kraju, jedna z tych ryb została złowiona przez rybaków i wysłana do analizy do Narodowego Instytutu Nauki i Technologii. Szef Służby Rybołówstwa w regionalnym Komisariacie Rolnictwa zauważył, że pojawienie się ryby - królika w wodach Tunezji jest zjawiskiem dość niezwykłym i niebezpiecznym. Dwa miesiące wcześniej to niebezpieczne stworzenie zostało złapane także u wybrzeży Algierii w El – Kala.

 

 

 Rozdymki są niebezpieczne ze względu na to, iż w ich skórze i narządach wewnętrznych są zawarte toksyny, szczególnie tetrodotoksyna. Jest to silna trucizna, oddziałującą na układ nerwowy człowieka. Po dostaniu się do organizmu powoduje silne bóle i drgawki, co często może prowadzić do śmierci. Władze tunezyjskie wezwały mieszkańców, zwłaszcza rybaków, że w przypadku ponownego pojawienia się ryby - królika natychmiast należy zaalarmować właściwe organy.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image