Pływający trzydzieści lat w słoju z alkoholem nietoperz to nowy gatunek „wampira”

Kategorie: 

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie posiada niebywały rekwizyt. W słoiku z alkoholem od trzydziestu lat pływa sobie nietoperz. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale „zamarynowany” eksponat to nowy, nieznany wcześniej nauce, gatunek zwierzęcia.

 

 Sprawa poruszyła naukowców z muzeum, gdy testowano nową metodę tomografii komputerowej, aby digitalizować dane na temat posiadanych zbiorów. Okazało się, że w preparacie znajduje się ciało zwierzęcia, przypominające podkowca dużego, czyli Rhinolophus francisi (łac.). Nietoperz został odkryty przez Charlsa Francisa w w Gunung Thrus Madi (Sabah) Malezji w 1983 roku.

 Informacje o tym zdarzeniu opublikowano na stronie Muzeum Historii Naturalnej w Londynie w dniu Haaloween i napisano, że alkohol służy powstawaniu gremlinów.

 „Ten podgatunek nietoperza jest pozbawiony możliwości poruszania się po ziemi w ogóle, ale jest za to  bardzo zwinny w powietrzu. Waży zaledwie 120 g, ma czerwono-brązową skórę i ostre zęby - powiedziała zoolog Portela Migez. „Żywi się głównie owadami, ale może, dzięki zębom wampira, atakować małe gryzonie lub ryby. Odkrywanie nowych gatunków owadów i grzybów zdarza się dość często, ale u ssaków jest to naprawdę ewenement. To pokazuje, jak niewiele tak naprawdę wiemy o świecie "- uważa Migez.

 Nietoperze to drapieżniki, prowadzące nocny tryb życia. Żyją one w odległych, słabo zaludnionych obszarach Ameryki, Azji i Europy, a teraz wiele ich gatunków jest zagrożonych wyginięciem z powodu zmian klimatycznych i wylesiania.

  

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image