Pirania zaatakowała studentkę wegetariankę

Kategorie: 

Studentka, która jest wegetarianką, drogo zapłaciła za łowienie piranii na kolacje. Lekarze omal nie amputowali jej części palca ugryzionego przez drapieżną rybę, podaje Mirror.

 

 20 -letnia Lauren Treacy podróżowała z przyjaciółmi po Peru i Boliwii. Nad jeziorem Tikikaka wzięła udział w połowach. Ze złowionych ryb młodzi ludzie chcieli przyrządzić kolację. Studentka chciała w niej uczestniczyć, odkładając na bok swoje wegetariańskie zasady.

 

 

 „W niedzielę poszliśmy nad jezioro powędkować. Nie mogłam doczekać się swojego pierwszego w życiu połowu” – powiedziała Lauren.  Pływaliśmy łódką przez trzy godziny. Złapałam i uwolniłam dziesięć małych rybek. Kolejna sztuka była okazała i chwyciłam ją z podniecenia. Koniecznie chciałam ją zobaczyć. Nigdy nie widziałam takiej ryby i nie miałam pojęcia o zagrożeniu. Wzięłam tą pojmaną w dłoń i poczułam ostry ból”.

 

 

 Okazało się, że na haczyk Tracy złapała się pirania. Różni się ona od innych ryb tym, że ma bardzo mocne szczęki. Mieszkaniec jeziora zemścił się w ten sposób na swojej oprawczyni – wędkarce wegetariance. Dziewczyna płakał wniebogłosy. Z pułapki uwolnili ją przyjaciele - towarzysze podróży i udzielili pierwszej pomocy.

 

 „To było bardzo bolesne. Pirania prawie odgryzła część mojego palca” – powiedziała 20 – letnia Brytyjka. „Wszyscy byli w szoku. Nie można było powstrzymać krwotoku”.

 

 Po prowizorycznym opatrzeniu rany połów kontynuowano. Lauren, jak to w zwyczaju niewiast bywa, nie odpuściła rybie, która zadała ból. Dziewczyna postanowiła zjeść piranię na kolację.

 

 „Zapłaciłam zbyt wysoką cenę, aby rezygnować ze zjedzenia ryby. Smakowała nijak. Byłam rozczarowana. Spodziewałam się czegoś więcej” – przyznała Lauren. „Wznieśliśmy toast z tubylcami i myślałam, że było to zakończenie mojej przygody”.

 

 Po dwóch dniach rana zaczęła się paprać. Treacy trafiła do szpitala. Rozpoczęła się walka o ratowanie palca, która zakończyła się sukcesem. Udało się uniknąć amputacji.

 

Foto: http://www.mirror.co.uk

Studentka powiedziała: „Moje zachowanie zostało skrytykowane przez lekarzy. Pytali, dlaczego od razu nie przyszłam do szpitala. Cztery dni leżałam pod kroplówką. Aplikowano mi antybiotyki. Dzięki tym zabiegom lekarze uratowali mi palec. Teraz feralne wędkowanie będzie przypominać mi 15 milimetrowa blizna”.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image