Papugi zdobywają przestrzeń życiową w Niemczech

Kategorie: 

Papugi żyją teraz nie tylko w Afryce, czy Australii, ale także w Europie. W Wiesbaden (Hesja) egzotyczną Aleksandrettę obrożną (Psittacula krameri) z jasnym zielonym upierzeniem można zobaczyć w parku Biebrich Castle, w samym centrum miasta oraz na parkingach przy supermarketach.

 

 

 Według lokalnego ornitologa Detleva Franza, w Wiesbaden fruwa już około 3 tys. papug. Za kilkanaście tygodni zacznie się u nich sezon lęgowy, a potem złożą jaja.

 „Tak długo, jak mają wystarczającą ilość żywności, zima nie jest dal nich dużym problemem" - wyjaśnia ekspert.

 Ptaki osiedlają się tam gdzie są parki z egzotycznymi drzewami, krzewami, owocami i liśćmi, które mogą jeść. Jednak po srogiej zimie piskląt będzie mniej.

 Papugi są przybyszami. To organizmy, które nie są rodzime dla danego obszaru, ale były w stanie dostosować się do warunków obcego ekosystemu.

 Poza egzotycznymi ptakami, w Hesji zamieszkały również gęsi nilowe, zauważono jelenie plamiste oraz muflony. W 2015 roku zadomowiły się tam szakale azjatyckie. Według ornitologów, wiesbadeńska populacja papug rośnie każdego roku o około 15%.

 W Niemczech Psittacula krameri  żyje w ponad dwudziestu miastach. Według raportu Federalnego Urzędu Ochrony Przyrody, wiele ich można spotkać nad Renem i Menem oraz w Nadrenii. Pierwszy papugi obserwowano w Kolonii w 1969 roku, gdzie mieszka kilka tysięcy osobników. Małe grupy ptaków stale zdobywają nową przestrzeń życiową. Papugi są już w takich miastach, jak Dusseldorf, Frankfurt, Mainz, Wormacja, Mannheim, Ludwigshafen i Heidelbergu.

 Źródło: Europa Today


 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image