Papież spontanicznie pobłogosławił papugę

Kategorie: 

Papież Franciszek podczas spotkania zwiernymi w Watykanie pobłogosławił w środę 29 stycznia papugą o imieniu Amore, donosi Associated Press.

 

 Zdaniem agencji, papież przejeżdżał przez tłum ludzi na swoim papamobile i początkowo nie zwrócił uwagi na ptaka. Potem sytuacja się zmieniła. Ojciec Święty umieścił Amore na palcu na kilka sekund i pobłogosławił.

 

 Francesco Lombardi, właściciel zwierzątka, twierdzi, że papuga nazwała papieża „tatą”. Kiedy Amore wróciła do właściciela po spotkaniu z Głową Kościoła, niektórzy z wiernych, zgromadzonych na Placu Świętego Piotra, zagadywali ptaka.

 

 Kilka dni temu podczas niedzielnej modlitwy w Pałacu Apostolskim na placu Świętego Piotra doszło do incydentu związanego z ptakami i z papieżem. Franciszek wypuścił dwa gołębie pokoju, ale chwilę później zostały zaatakowane one przez mewy i wrony. Ostatecznie gołębie się oswobodziły i opuściły obszar placu, ale ich los jest nieznany.

 

 

Co ciekawe, następnego dnia po tych zdarzeniach, obrońcy praw zwierząt zwrócili się do papieża, aby ten zrezygnował z uwalniania ptaków z papieskiego balkonu. Ekolodzy podkreślają, że udomowione gołębie nie mają szans na przetrwanie w środowisku naturalnym, ponieważ nie są do tego przygotowane.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image