Papież Franciszek: „Zwierzęta idą do nieba!”

Kategorie: 

Papież jest przekonany, że wszystkie zwierzęta po śmierci idą do nieba i żyją tam szczęśliwie w ogrodzie Pana. Mało tego - ludzie pobożni mają możliwość duchowego kontaktowania się ze swoimi pupilami.

 

 Jeśli kiedykolwiek przeżyłeś utratę ukochanego zwierzaka, to na pewno będziesz bardzo zadowolony, wiedząc, że prawdopodobnie spotkacie się w innym świecie, ponieważ wszystkie stworzenia idą do nieba. Tak twierdzi papież Franciszek.

 Przemawiając do tłumu, zgromadzonego na Placu Świętego Piotra, papież przeczytał fragment z Listu św. Pawła, w którym nie ma dowodów na to, że zwierzęta zdychają i dalej nic się z nimi nie dzieje. W ten sposób papież chciał uspokoić chłopca, który opłakiwał stratę psa. Papież okazał współczucie i wielką troskę, aby uspokoić zatroskanego i smutnego malca.

 „Po raz kolejny widzimy nasze zwierzęta w Chrystusie. Raj jest otwarty dla wszystkich stworzeń Bożych.”

 Ten punkt widzenia jest całkowicie inny od tego, jaki prezentował Benedykt XVI w kwestii życia wiecznego zwierząt po śmierci.

 Papież Niemiec uważa, że po śmierci zwierzęta nie mogą iść do nieba, ponieważ żadna z Ewangelii nie wzmiankuje o tym, a obecność ich w momencie narodzin Chrystusa nazwał mitem. Wszyscy chrześcijanie wiedzą jednak, że Jezus narodził się w stajni, gdzie trzymano zwierzęta i paszę dla nich. Zatem stwierdzenie papieża Benedykta XVI jest sprzeczne z Biblią.

 Wcześniej Franciszek otrzymał w prezencie od włoskiego Kościoła katolickiego dwie oślice Tea i Noah. Te osły dają mleko do karmienia dzieci, które są uczulone na mleko innych zwierząt.

 Pierluigi Christophe Orunesu, który dostarczył zwierzęta do Watykanu, powiedział, że poprzedni papież Benedykt, jako dziecko, zawsze pił mleka osła. Franciszek powiedział, że, kiedy był mały, jego matka również dawała mu mleka osła, jeśli nie mogła dostać innego. Argentyńczyk pił je także, kiedy dorastał. Tak więc, można powiedzieć, że wypowiedź obecnego papieża o zwierzętach idących do nieba, można wiązać z jego wspomnieniami z dzieciństwa.

 Wiele osób bardzo chętnie, nawet po śmierci, robi wszystko, aby trwać przy swoich przyjaciołach, pochowanych na przykład na cmentarzach dla psów i kotów, etc. Daje to ludziom nadzieję i pragnienie, aby nie grzeszyć za życia, a co za tym idzie - szansę na ponowne spotkanie ze swoimi zwierzętami w niebie.

 


 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika Bernese

Ja nie potrzebuję

Ja nie potrzebuję potwierdzenia zwykłego człowieka (w tym wypadku papieża, jednak papież to też tylko człowiek) żeby to wiedzieć. Ani oficjalnego stanowiska Kościoła - bo księża to też tylko ludzie. Kościół nie decyduje, kto idzie do nieba, tylko Bóg. Więc - podobnie - nie widzę sensu w okrzykiwaniu kogoś świętym. Owszem, można wskazać go jako wzór postępowania, ale według mnie nie trzeba go nazywać świętym. Bo święty to z definicji dusza w niebie.

0
0
Portret użytkownika ja

Skoro urodził się w stajni,

Skoro urodził się w stajni, to urodził się przy zwierzętach, raczej stajnia nie była pusta... Ale niektórzy są zbyt tępi, żeby to ogarnąć, bo musieliby mieć napisane w Biblii drukowanymi, wielkimi literami "JEZUS URODZIŁ SIĘ PRZY ZWIERZĘTACH". To trochę w stylu Korwina-Mikke - "Ale ma pan dowód, ma pqn dowód? No ma pan dowód, ma pan dowód? Ma pan dowód? Proszę mi nie przerywać, czy ja panu przerywałem? To ma pan dowód, ma pan dowód? No ma pan dowód?".

0
0
Portret użytkownika angie

Skąd tyle agresji, a tekst

Skąd tyle agresji, a tekst jest tak przekłamany, ze masakra. Ewangelia Św. Pawła? Nie ma takiej, Jezus urodził się w stajni-not true w grocie się urodził Z tą stajnia to tylko tradycja taka,taka sama ze niby zakazany owoc był jabłkiem a to nie mogła być prawda. Dalsze domniemania o tym mleku osła tego nie ma nawet co komentować. ...

0
0
Portret użytkownika KaŚKA

Twój nick mówi sam za siebie.

Twój nick mówi sam za siebie. Zastanów się pusty człowieku zanim coś napiszesz. Bardzo mi żal ciebie i tobie podobnych, bo po komentarzu widać jak smutne jest twoje życie, pozbawione przyjaciół, pasji a polegające tylko na pisaniu bzdurnych komentarzy i docinaniu innym przez internet, gdy jesteś anonimowy bo w świecie realnym nikt nie ma ochoty nawet na chwilę rozmowy z tobą, gdyż nie masz nic sensownego do powiedzenia.
 

0
0
Portret użytkownika lolo

Benedykt XVI nie zna Pisma

Benedykt XVI nie zna Pisma Sw... He,he,he... To prosze sobie przeczytac tekst Ewangelii i pokazac miejsce w ktorym jest napisane i zwierzetach asystujacych przy narodzeniu Pana Jezusa.
Nie ma to jak domorosli znafcy Pisma Sw.

0
0
Portret użytkownika arriva

Miałam i psy i koty, a wśód

Miałam i psy i koty, a wśód nich jednego wyjątkowego psa i jednego wyjątkowego kota. Wierzę, że jeszcze je spotkam. Nie wszystkie zwierzaki idą do ieba, ale na pewno te kochane, bo mają dla nas szczególną wartość i spotkanie z nimi da nam jeden z elementów szczęścia. Arrivaa

0
0
Portret użytkownika Laura

Ale beznadziejnie to

Ale beznadziejnie to napisałaś. Prymitywne, wyjątkowo antropocentryczne podejście.

0
0
Portret użytkownika czytacz

 Cytuję : "Przemawiając do

 Cytuję :
"Przemawiając do tłumu, zgromadzonego na Placu Świętego Piotra, papież przeczytał fragment z Ewangelii św. Pawła,"

A przepraszam z jakiego przekładu Biblii korzystał, bo w moim Piśmie Świętym nie znalazłem  Ewangelii wg. Św. Pawła.  Owszem sporo listów, ale Ewangelii takiej u mnie nie ma.
No ale może Papierz taką ma?

0
0
Portret użytkownika czytacz

"papież przeczytał fragment z

"papież przeczytał fragment z Ewangelii św. Pawła" 
przepraszam a z jakiego przekłądu Biblii, bo u mnie nie ma takiej Ewangelii?
 

0
0
Portret użytkownika Andi69

ja akurat mięsa nie jem ale

ja akurat mięsa nie jem ale kidyś jadłem więc wychodzi na to że spokacie się w niebie ze swoimi kotketami, parówkami. hyba że papież miał na myśli tylko pupili bo nie wiadomo laczego mówią kochamy zwierzęta, wierzęta mają duszę irp większość ludzi na na myśli psy, kotu itp a przecież świnia, mrówka, krowa to te wiezręta

0
0

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image