Osioł i kozioł – niebywale silna przyjaźń

Kategorie: 

Historia przyjaźni kozła o imieniu Pan G. i osła Jellybean przypomina bajkę. Po tym jak dwa nierozłączne zwierzęta zostały rozdzielone i przewiezione do różnych gospodarstw, pan G. popadł w depresję i sześć dni nic nie jadł. Jednak od razu, jak osła Jellybean przywieziono z powrotem, kozioł natychmiast się ożywił.

 

 

 Osioł i kozioł zaprzyjaźnili się w schronisku dla zwierząt Animal Place Sanctuary w Grass Valley (Kalifornia). Personel Animal Place nagrali nawet krótki film dokumentalny o przyjaźni osła i kozła. Uwieczniono tam szczyt depresji pana G., który przeżywał rozłąkę z osłem. Sześć dni smutny rogacz leżał w stodole na sianie i nic nie jadł. Pracownicy farmy zdali sobie sprawę, że jeśli tak dalej pójdzie, zwierzę nie pociągnie długo. Wtedy szybko z powrotem sprowadzono osła do cierpiącego nieszczęśnika. Jak tylko Pan G. usłyszał tętent kopyt osła, podskoczył i wybiegł. Chwilę potem zwierzęta jadły wspólnie z jednego wiadra.

 

 „Apetyt wrócił Panu G. niemal natychmiast. Ta historia po raz kolejny pokazuje, że zwierzęta są zdolne do miłości, przyjaźni i współczucia, podobnie jak ludzie…" - powiedział jeden z pracowników zagrody.

 

 Przypuszczenia o przyjaźni potwierdzili naukowcy. Obserwując zażyłość między zwierzętami różnych gatunków stwierdzono, że w ramach komunikacji w ciałach naszych młodszych braci wydziela się tzw. hormon szczęścia. Podobny hormon jest uwalniany w organizmie człowieka np. przy okazji relacji dziadków z wnukami.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Target Image